Domowe pole position Pourchaire'a

Théo Pourchaire został najmłodszym zdobywcą pole position w Formule 2.

Domowe pole position Pourchaire'a

Mieszkaniec Cannes, uznający rundę w Monako za swoją domową, Pourchaire wygrał grupę A i utworzy pierwszy rząd w wyścigu 3 z Robertem Szwarcmanem, najszybszym w grupie B. Jutro w pierwszym sprincie z czołowej linii startują Guanyu Zhou i Felipe Drugovich. 

Po losowaniu, jako pierwsi zaliczyli 16-minutową sesję posiadacze parzystych numerów startowych. Na ultramiękkich oponach, przed flagą w szachownicę Théo Pourchaire popisał się czasem 1.20,985. Po fladze Oscar Piastri zbliżył się do 17-latka na 0,458 sekundy. Jüri Vips (+0,538) skrzywił układ kierowniczy. Top 5 uzupełnili Roy Nissany (+1,117) i Felipe Drugovich (+1,146).

W grupie B, po fladze w szachownicę Dan Ticktum (1.21,589) odebrał prowadzenie Robertowi Szwarcmanowi, ale Rosjanin odpowiedział czasem 1.21,403. Za tą dwójką znaleźli się Ralph Boschung (+0,451), Christian Lundgaard (+0,474) i Guanyu Zhou (+0,509).

01 Theo Pourchaire - ART Grand Prix (C) Formula Motorsport Limited.JPG

01 Theo Pourchaire - ART Grand Prix (C) Formula Motorsport Limited.JPG

GRUPA A
Poz. Kierowca Zespół Okr. Czas Strata Różnica Mph
1 France Theo Pourchaire France ART Grand Prix 11 1'20.985     148.338
2 Australia Oscar Piastri Italy Prema Powerteam 11 1'21.443 0.458 0.458 147.504
3 Estonia Jüri Vips United Kingdom HitechGP 9 1'21.523 0.538 0.080 147.359
4 Israel Roy Nissany France DAMS 11 1'22.102 1.117 0.579 146.320
5 Brazil Felipe Drugovich United Kingdom Russian Time 10 1'22.131 1.146 0.029 146.268
6 India Jehan Daruvala United Kingdom Carlin 11 1'22.244 1.259 0.113 146.067
7 Germany David Beckmann Czech Republic Charouz Racing System 11 1'22.585 1.600 0.341 145.464
8 Netherlands Bent Viscaal Italy Trident 11 1'22.827 1.842 0.242 145.039
9 Germany Lirim Zendeli Netherlands MP Motorsport 10 1'22.933 1.948 0.106 144.854
10 Brazil Gianluca Petecof Spain Campos Racing 10 1'23.344 2.359 0.411 144.139
11 United Kingdom Jack Aitken HWA Racelab 10 1'23.353 2.368 0.009 144.124
GRUPA B
Poz. Kierowca Zespół Okr. Czas Strata Różnica Mph
1 Russian Federation Robert Szwarcman Italy Prema Powerteam 11 1'21.403     147.576
2 United Kingdom Dan Ticktum United Kingdom Carlin 11 1'21.589 0.186 0.186 147.240
3 Switzerland Ralph Boschung Spain Campos Racing 11 1'21.854 0.451 0.265 146.763
4 Denmark Christian Lundgaard France ART Grand Prix 11 1'21.877 0.474 0.023 146.722
5 China Guanyu Zhou United Kingdom Russian Time 11 1'21.912 0.509 0.035 146.659
6 New Zealand Liam Lawson United Kingdom HitechGP 10 1'21.941 0.538 0.029 146.607
7 New Zealand Marcus Armstrong France DAMS 11 1'22.168 0.765 0.227 146.202
8 Netherlands Richard Verschoor Netherlands MP Motorsport 11 1'22.758 1.355 0.590 145.160
9 Japan Marino Sato Italy Trident 11 1'24.091 2.688 1.333 142.859
10 Brazil Guilherme Samaia Czech Republic Charouz Racing System 11 1'24.302 2.899 0.211 142.501
11 Italy Alessio Deledda HWA Racelab 10 1'27.744 6.341 3.442 136.911
akcje
komentarze
Szwarcman na ultramiękkich
Poprzedni artykuł

Szwarcman na ultramiękkich

Następny artykuł

Zhou drugi raz z rzędu

Zhou drugi raz z rzędu
Załaduj komentarze