Prawie 100 wyścigów czekania na triumf

Reprezentant zespołu Campos Racing, Ralph Boschung, odniósł swoje premierowe zwycięstwo w 96. wyścigu w Formule 2 podczas sprintu w Bahrajnie.

Race winner Ralph Boschung , Campos Racing

Mark Sutton / Motorsport Images

Weteran serii, jeżdżący dla Campos Racing, spokojnie prowadził przez cały wyścig sprinterski na dystansie 23 okrążeń, przewodząc stawce od samego początku i przekraczając linię mety z 10-sekundową przewagą nad Dennisem Haugerem, który zajął drugie miejsce.

Ralph Boschung zdobył cztery miejsca na podium w ciągu ostatnich sześciu sezonów w F2, ale najwyższy stopień podium omijał go aż do sobotniego wyścigu sprinterskiego w Bahrajnie.

Za plecami Boschunga toczyła się zacięta walka o drugie miejsce. Panujący mistrz F3, Victor Martins, i mistrz F3 z 2021 roku, Dennis Hauger, walczyli zaciekle na ostatnich okrążeniach sprintu.

Hauger, który przeniósł się z Premy do MP Motorsport na swój drugi sezon w F2, ostatecznie przejął drugie miejsce na 22. okrążeniu, a kierowca ART, Victor Martins, w swoim debiucie zajął trzecie miejsce, startując z dziewiątej pozycji.

Czytaj również:

Ralph Boschung dobrze wystartował, podczas gdy kierowca DAMS Arthur Leclerc zajął drugie miejsce. Jego kolega z zespołu, Ayumu Iwasa, był trzeci.

Następnie Iwasa przejął drugie miejsce, jadąc koło w koło ze swoim kolegą przez drugi sektor, a kierowca akademii Alpine, Victor Martins, przesunął się na czwarte miejsce, wyprzedzając Romana Stanka w zakręcie jedenastym.

Theo Pourchaire, który wystartował z 10. miejsca, awansował na piątą lokatę już na trzecim okrążeniu. W międzyczasie Martins przejął trzecie miejsce od Leclerca.

Kierowca rezerwowy Alfy Romeo, Pourchaire, który w zeszłym sezonie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, odebrał później czwarte miejsce z rąk Leclerca z pewnością, jakiej oczekuje się od kierowcy z jego doświadczeniem.

Leclerc otrzymał 10 sekund kary na siódmym okrążeniu, przez co znalazł się poza punktowanymi pozycjami. Isack Hadjar, debiutujący w F2 z zespołem Hitech, zrobił to samo.