Awaria wyeliminowała Wołocha

5 lis 2018, 12:42

W miniony weekend tor Silverstone gościł finałową rundę MSA British Rallycross Championship.Sławomir Wołoch ponownie wsiadł za kierownicę BMW M3 znanego kibicom z Oponeo MPRC, którym w tym roku jeździł Paweł Melon.W pierwszych kwalifikacjach Supernational zajął szóste miejsce, w drugich był dziesiąty.

Niestety podczas trzecich doszło do awarii półosi i nie ukończył wyścigu. W łącznej klasyfikacji po Q3 zajął dziewiąte miejsce. O jedno oczko wyżej został sklasyfikowany Jarek Suchowiecki (Citroen Saxo VTS). W finale Suchowiecki był siódmy.Krzysztof Kozon rywalizujący w ramach BMW Mini Rallycross Championship nie ukończył trzecich kwalifikacji i w łącznej punktacji po Q3 był dziewiąty.Trzecie zwycięstwo w sezonie i triumf w końcowej klasyfikacji Supercars zapewnił sobie Mark Higgins.W Supernational zawody wygrał Dave Bellerby (Lotus Exige). Tytuł zdobył Tristan Ovenden, w S1600 najlepiej w sezonie poradził sobie Jack Thorne.