18 dni

Baciuška na czele w Lohéac

31 sie 2019, 17:34

Najszybszy w Q2, Rokas Baciuška prowadzi po pierwszym dniu World RX of France.

Ubiegłoroczny mistrz Euro RX S1600, nadal czynny kartingowiec, Baciuška wyprzedził w drugich kwalifikacjach Timo Scheidera, Andreasa Bakkeruda, Liama Dorana, Niclasa Grönholma i Toomasa Heikkinena. Litwin uzyskał punkt przewagi nad Heikkinenem, dwa nad Scheiderem, osiem nad Timmym Hansenem.

Drugi na pierwszym zakręcie, Baciuška objął prowadzenie po Joker Lapie i pokonał w pierwszym wyścigu Timo Scheidera (+1,107), Topiego Heikkinena (+2,247), Timmy'ego Hansena (+2,654) i Timura Timerzjanowa (+2,885).

W wyścigu 2 Andreas Bakkerud ograł Niclasa Grönholma o 0,277 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Jānis Baumanis (+1,539), Kevin Hansen (+1,837) i Krisztián Szabó (+3,278).

Anton Marklund wygrał wyścig 3 - przed Fabienem Paillerem (+0,884) i Guillaume De Ridderem (+3,150). Odpadli Cyril Raymond i Oliver Bennett.

Liam Doran okazał się szybszy od Guerlaina Chicherita o 0,857 s w wyścigu 4. Jonathan Pailler finiszował ze stratą 3,063 sekundy. W ostatnim starciu Jani Paasonen okazał się lepszy o 0,513 s od Matwieja Furażkina. Herve Knapick minął metę 2,145 s za Fiestą Fina.

Radosław Raczkowski zajmuje 16 miejsce po trzech kwalifikacjach Euro RX S1600. Prowadzi Jurij Bielewskij, Rosjanin z Volland Racing.