Cztery razy Timmy Hansen

Timmy Hansen zebrał komplet punktów w kwalifikacjach World RX na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Timmy Hansen, Team Hansen MJP

FIA World Rallycross

Po najlepszym czasie kwalifikacji, starszy z braci Hansenów wyprzedził w Q4 Niclasa Grönholma o 2,440 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Andreas Bakkerud, Kevin Hansen, Guillaume De Ridder, Jānis Baumanis.

Timo Scheider wygrał pierwszy wyścig z przewagą 3,3 sekundy nad Oliverem Bennettem. Sir Chris Hoy dotarł do mety ze stratą 8,8 s. Clio GCK Academy ustrzeliły dublet w wyścigu 2. Za Guillaume De Riiderem i Cyrilem Raymondem (+0,8) finiszował Rokas Baciuška (+2,5).

Jānis Baumanis pokonał Timura Timerzjanowa o 0,9 sekundy w wyścigu 3. Liam Doran zostawił za sobą Guerlaina Chicherita i Krisztiána Szabó.

Anton Marklund popełnił falstart w wyścigu 4, co oznaczało konieczność dwukrotnego przejazdu przez Joker Lap. Niclas Grönholm przegrał start z Timmym Hansenem i od razu zaliczył dłuższą pętlę. Peugeota i Hyundaia dzieliło na mecie 2,4 sekundy. Andreas Bakkerud (+2,8) wyprzedził Kevina Hansena (+3,4). Marklund zamknął stawkę.

Do półfinałów awansowali Timmy i Kevin Hansenowie, Grönholm, Bakkerud, Timerzjanow, Baumanis, Raymond, Szabó, Chicherit, Doran, De Ridder i Scheider.

Jakub Wyszyński ukończył kwalifikacje S1600 na 14 pozycji. Na czele znaleźli się Rosjanie z Volland Racing - Ajdar Nuriew i Artur Jegorow.