Dwójka z DTM

Podobnie jak w ubiegłym roku, Mattias Ekström wygrał World RX of Barcelona.

Urzędujący mistrz świata odniósł siódme zwycięstwo w WRX, pokonując w finale byłego kolegę z DTM, Timo Scheidera. Jedyny finalista bez fabrycznego wsparcia, Scheider uzyskał najlepszy wynik w swoim piątym starcie w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata. Na trzecim stopniu podium stanął Andreas Bakkerud.Johan Kristoffersson zepsuł start i spadł na koniec stawki. Prowadził Ekström przed Scheiderem, Bakkerudem, Timmym Hansenem i Petterem Solbergiem, który podobie jak Kristoffersson, od razu zaliczył joker lap. Na drugim kółku Petter był już czwarty, na trzecim - trzeci, ale potem przegrał z Bakkerudem. Timmy Hansem zdołał przedzielić Polo.Anton Marklund, mistrz Europy w TouringCar z 2012 roku, wrócił do Euro RX po trzech sezonach startów w mistrzostwach świata. 24-letni Szwed wygrał finał w Montmeló, wyprzedzając o 1,9 sekundy Tamása Pál Kissa. 50-letni Irlandczyk Ollie O'Donovan cieszył się z pierwszego podium w ERX.