Foust daleko z przodu

Tanner Foust nie przegrał jeszcze rallycrossu na terenie USA.

37-latek jadący Fiestą przygotowaną przez Olsbergs/MSE, powtórzył sierpniowy sukces z Millville w drugiej rundzie US Rallycross Championship. W finale A klasy AWD, Foust pokonał o 6,375 sekundy Dave'a Mirrę, który uzyskał najlepszy wynik w samochodowej karierze. Kolejne miejsca zajęli goście zza Oceanu - Liam Doran w C4-ce Kenneth Hansen Motorsport i trzykrotny mistrz Europy, Jussi Pinomäki w czteroletniej Fieście Olsbergs/MSE.

Travis Pastrana opuścił treningi i przyleciał z Chicago prywatnym odrzutowcem dopiero na sobotnie kwalifikacje. W pierwszym dniu zawodów, Travis... strzelał do jeleni uczestnicząc w mistrzostwach świata w grze video Big Buck Hunter. Czwarty i drugi w kwalifikacjach, Pastrana nie ukończył finału A z powodu awarii silnika Imprezy. Błoto zabrudziło chłodnicę i przegrzał się bokser.

Finał A rozgrywany w deszczu, przerwano czerwoną flagą na drugim okrążeniu. Liam Doran wpadł w opony na skutek kapcia. Po restarcie, Foust kontrolował sytuację. Doran startujący z Penalty Box, po pierwszym okrązeniu jechał w trójce. Rhys Millen debiutujący w rallycrossie, spadł z trzeciego na piąte miejsce. Accent WRC Millena pochodził z 2002 roku. Armin Schwarz zaliczył tym samochodem dwie asfaltowe rundy mistrzostw świata.

- To był chaos, ale o to chodzi w tym sporcie! - stwierdził na mecie Tanner Foust. W klasie 2WD triumfował Matthew Johnson, wracający do sportu po rocznej przerwie. Ford Fairmont Johnsona, rocznik 1978, reklamował Nitro Circus, telewizyjny show Pastrany. Kolejne lokaty zajęli Dillon Van Way i zwycięzca pierwszych zawodów w Millville, Josh Wimpey.