Foust wygrywa wszystko

Tanner Foust zaliczył perfekcyjną sobotę na Evergreen Speedway w Monroe.

Kierowca zespołu Volkswagen Andretti Rallycross wygrał wszystkie trzy wyścigi kwalifikacyjne, półfinał i finał pierwszej części podwójnej rundy GRC, zdobywając maksymalną liczbę 81 punktów. Lider mistrzostw, Scott Speed zajął drugie miejsce ze stratą 0,6 sekundy. Trzeci stopień podium przypadł Chrisowi Atkinsonowi z Subaru Rally Team USA.W pierwszym półfinale Foust zostawił za sobą Speeda, Olivera Erikssona, Dyne'a i DeJonga. Steve Arpin uderzył w ścianę na początku drugiego półfinału. Podczas drugiego okrążenia Chris Atkinson wyprzedził prowadzącego Sebastiana Erikssona. Debiutant w Supercars, Austin Cindric po zaliczeniu Joker Lapa na ostatnim okrążeniu minął Patrika Sandella i finiszował 0,325 sekundy za Sebastianem Erikssonem.Foust, Speed i Atkinson przejechali cały finał na czele stawki. Odpadli Sebastian Eriksson, DeJong i Cindric. Na 8 okrążeniu Steve Arpin odebrał czwarte miejsce Oliverowi Erikssonowi, którego Civic uległ uszkodzeniu w kontakcie z Sandellem. Po trzecim zwycięstwie w sezonie Tanner Foust zbliżył się do kolegi z zespołu na 31 punktów.FINAŁ SUPERCARS1. Tanner Foust (USA) Volkswagen Beetle2. Scott Speed (USA) Volkswagen Beetle +0,6053. Chris Atkinson (AUS) Subaru WRX STI +1,0404. Steve Arpin (CDN) Ford Fiesta +8,9335. Oliver Eriksson (S) Honda Civic +10,9616. Austin Dyne (USA) Ford Fiesta +11,5437. Patrik Sandell (S) Subaru WRX STI +15,8648. Austin Cindric (USA) Ford Fiesta -3 okr.9. Mitchell DeJong (USA) Honda Civic -5 okr.10. Sebastian Eriksson (S) Honda Civic -9 okr.PUNKTACJA GRC1. Speed 687, 2. Foust 656, 3. Arpin 633, 4. S. Eriksson 557, 5. DeJong 541, 6. O. Eriksson 526, 7. Atkinson 493, 8. Dyne 465, 9. Sandell 449, 10. Bigham 413.