-
-

Hansen o punkt przed Bakkerudem

15 wrz 2019, 13:10

Timmy Hansen wygrał Neste World RX of Latvia i przed końcową rundą w Kapsztadzie objął prowadzenie w rallycrossowych mistrzostwach świata - z punktem przewagi nad Andreasem Bakkerudem.

Starszy syn Kennetha Hansena świętował na Bikernieki dziewiąte zwycięstwo w World RX, czwarte w tym sezonie. Niclas Grönholm zajął drugie miejsce w finale, mijając metę 2,2 sekundy za Peugeotem z numerem 21. Andreas Bakkerud ustąpił Grönholmowi o cztery dziesiąte. Poza podium znaleźli się Kevin Hansen, Timur Timerzjanow i Liam Doran.

W pierwszym półfinale Bakkerud pokonał Grönholma o 1,7 sekundy. Liam Doran awansował z trzeciej pozycji. Odpadli Marklund, Scheider i Baciuška. Hansenowie ustrzelili dublet w drugim półfinale. Timmy osiągnął metę 0,4 sekundy przed Kevinem. Timur Timerzjanow przebił się do finału, zostawiając za sobą Nitišsa, Szabó i Baumanisa.

Timmy Hansen prowadził po rozpoczęciu finału. Grönholm przesunął się na P2 - przed Bakkeruda, Kevina Hansena i Dorana. Timerzjanow zjechał na Joker Lap. Kevin Hansen (4) i Bakkerud (5) po dłuższej pętli wrócili za Grönholmem. Lider zaliczył Joker Lap na ostatnim okrążeniu.

Radosław Raczkowski ukończył kwalifikacje S1600 na 18 miejscu. Mistrzem Europy został Ajdar Nuriew.