Komplet Kristofferssona, pech Ekströma

Johan Kristoffersson zdobył komplet punktów w kwalifikacjach w Hell, wygrywając wszystkie cztery sesje.

W Q4 Szwed wyprzedził Timmy'ego Hansena, który awansował na drugie miejsce w łącznej klasyfikacji. Audi Mattiasa Ekströma nie ruszyło ze startu w wyścigu 3 - i były mistrz świata spadł na 10 lokatę.Sébastien Loeb tym razem nie zapomniał o Joker Lapie, wygrywając wyścig 1 z przewagą 7,443 s nad Grégoire Demoustierem, 12,195 s nad Maxem Pucherem. Debiutant w rallycrossie, Alex Wurz, syn trzykrotnego mistrza Europy Franza Wurza, dzisiaj ponownie wywalczył drugie miejsce. Uczestnik 69 wyścigów F1, dwukrotny zwycięzca Le Mans, Wurz ustąpił o 3,857 s Guerlainowi Chicheritowi. Za Austriakiem osiągnęli metę Larsen (+5,490), Rajala (+6,258) i Bennett (+10,016).Tommy Rustad pokonał Robina Larssona o 0,486 s w wyścigu 3. Po niefarcie Ekströma trzecie miejsce zajął Grosset-Janin (+2,734), czwarte Münnich (+3,001). Jānis Baumanis, drugi w wyścigu 4 ze stratą 0,745 s do Niclasa Grönholma, awansował do półfinałów. Timur Timerzjanow ukręcił półoś przed startem. Wyniki uzupełnili Eriksson (+1,286) i Marklund (+2,588).W końcowym wyścigu Johan Kristoffersson wyprzedził Timmy'ego Hansena o 0,623 sekundy. Andreas Bakkerud (+1,326) zostawił za sobą Kevina Hansena (+2,531) i Pettera Solberga (+2,928).PO KWALIFIKACJACH1. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen Polo R 2002. Timmy Hansen (S) Peugeot 208 1673. Petter Solberg (N) Volkswagen Polo R 1604. Kevin Hansen (S) Peugeot 208 1565. Andreas Bakkerud (N) Audi S1 1546. Niclas Grönholm (FIN) Hyundai i20 1507. Sébastien Loeb (F) Peugeot 208 1468. Kevin Eriksson (S) Ford Fiesta 1369. Robin Larsson (S) Ford Fiesta 13210. Mattias Ekström (S) Audi S1 13111. Anton Marklund (S) Volkswagen Polo 12912. Jānis Baumanis (LV) Ford Fiesta 128Fot. twitter.com/johankms88