Komplet zwycięstw Gagackiego

Marcin Gagacki, który popisał się dwoma zwycięstwami w niedzielnej części kwalifikacji trzeciej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie, zgarnął komplet punktów za pierwszą część zmagań w Toruniu.Kierowca Oponeo Motorsport w trzecim biegu kwalifikacyjnym był o blisko trzy sekundy szybszy od Tomasza Kuchara i o ponad 10 sekund szybszy od Dariusza Topolewskiego.

Kolejne problemy dopadły Mikołaja Otto, który jednak zdołał przejechać pełen dystans wyścigu. W czwartym biegu kwalifikacyjny Gagacki o 0,673 sekundy pokonał Tomasza Kuchara. Trzeci ponownie był Dariusz Topolewski. W związku z tym, że w klasie Supercars startuje jedynie sześciu kierowców, nie odbędą się półfinały.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154515106631960/[/fb]Robert Mazurkiewicz wygrywając trzeci i czwarty bieg kwalifikacyjny klasy SuperNationals, zapewnił sobie pierwsze miejsce przed półfinałami. Za kierowcą Hondy Civic znalazł się Jakub Wyszyński, który dziś był trzeci i czwarty, a trzecią lokatę wywalczył Paweł Melon, który za kierownicą BMW M3 był piąty oraz siódmy. Czwarta lokata przypadła w udziale Łukaszowi Zollowi, który był drugi w trzecim biegu kwalifikacyjnym. Piąty Konrad Kacprzak wywalczył trzecie miejsce w czwartym biegu. Drugi był wówczas Marcin Perzyna, który kwalifikacje zakończył na siódmej lokacie, za Dizelem. Na kwalifikacjach start w Toruniu zakończyli Grzegorz Łazarewicz, Kamil Lewandowski, Michał Nowicki i Michał Genstwa.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154515098096960/[/fb]W klasie BMW E36 na czele znalazł się Dawid Struensee, który dziś był drugi i piąty. Tyle samo punktów co zwycięzca kwalifikacji zgromadził Łukasz Światowski, który dziś był ósmy i najlepszy w czwartym biegu kwalifikacyjnym. Trzecia lokata należy do Łukasza Sawickiego, czwartego i drugiego w przedpołudniowych zmaganiach. Trzeci bieg kwalifikacyjny na swoje konto zapisał Przemysław Wójcicki, który w czwartym biegu był trzeci i znalazł się na czwartym miejscu w kwalifikacjach. Do półfinałów nie awansowali Wojciech Topolewski, Dżordż oraz Damian Pawlukiewicz.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154515058136960/[/fb]W Seicento Cup, z kompletem zwycięstw kwalifikacje zakończył Łukasz Grzybowski, który naprawia zawieszenie przed startem w półfinałach. Na drugim miejscu znalazł się Piotr Budzyński, który dziś był drugi i siódmy, a trzecie miejsce wywalczył Maciej Cywińki, czwarty w trzecim i piąty w czwartym biegu kwalifikacyjnym. Dwukrotnie na trzecim miejscu dzisiejsze biegi kończył Damian Litwinowicz, czwarty przed półfinałami. Piąte miejscu wywalczył drugi w ostatnim biegu, Marcin Lisicki. Ze zmaganiami pożegnali się Bartłomiej Smolarek oraz Dariusz Sobecki.Marcin Bruś zapisał na swoje konto kwalifikacje w klasie 126p. Lider po sobocie dodał do swojego dorobku zwycięstwo w trzecim biegu kwalifikacyjnym, a w czwartym uzyskał siódmy czas. Drugie miejsce wywalczył Jacek Górniak, który przed południem był drugi i pierwszy, a trzecia lokata przypadła w udziale Mariuszowi Szczepańskiemu, który rankiem wywalczył czwartą i drugą lokatę. W niedzielę dwukrotnie trzeci był Cezary Dybich, który został sklasyfikowany na czwartej lokacie.fot. Maciej Niechwiadowicz