Kristoffersson śrubuje rekord

Johan Kristoffersson odniósł w Biķernieku Kompleksā Sporta Bāze rekordowe, 23 zwycięstwo w rallycrossowych mistrzostwach świata.

Race winner Johan Kristoffersson, Kristoffersson Motorsport

Autor zdjęcia: FIA World Rallycross

W pierwszym finale Neste World RX of Rīga kierowca Volkswagen Dealer Team Bauhaus pokonał Mattiasa Ekströma o 3,4 sekundy. Kolejne miejsca zajęli bracia Hansen - Timmy i Kevin.

Kristoffersson oszczędzał opony, uzyskał najlepszy czas tylko w pierwszych kwalifikacjach i przed półfinałami widniał w wynikach za Niclasem Grönholmem, zwycięzcą Q2. W trzeciej sesji górą był Mattias Ekström.

Pierwszy półfinał padł łupem "Ekiego". Grönholm minął metę 0,148 sekundy za Szwedem. Jako trzeci awansował Timmy Hansen (+2,165). Odpadli Andreas Bakkerud, Reinis Nitišs i Krisztián Szabó.

W drugim półfinale Johan Kristoffersson pokonał Robina Larssona o 1,511 sekundy . Kevin Hansen zajął trzecie miejsce (+2,133) - przed Timo Scheiderem i Timurem Timerzjanowem. Liam Doran odpadł po awarii na 5 okrążeniu.

W finale Larsson wystartował jako trzeci - za Kristofferssonem i Ekströmem, ale po obrocie spadł na koniec stawki. Zjechał na Joker Lap w trakcie drugiego okrążenia - wraz z Niclasem Grönholmem.

Kevin Hansen zaliczył dłuższą pętlę na trzecim okrążeniu. Przewaga Kristofferssona sięgnęła trzech sekund. Mattias Ekström po Joker Lapie znalazł się na P3 (4). Po Kristofferssonie (5), Timmy Hansen jako ostatni przejechał Jokera - i na mecie zabrakło mu 0,8 sekundy do drugiego miejsca.