Kuchar i Światowski z tytułami

Tomasz Kuchar, który w niedzielę zapisał na swoje konto dwa biegi kwalifikacyjne w klasie SuperCars szóstej rundy Oponeo rallycrossowych mistrzostw Polski, zapewnił sobie mistrzowski tytuł jeszcze przed finałem.

Rywale nie mają już najmniejszych szans na odrobinie punktowych strat, zwłaszcza że w Słomczynie nie odbędą się półfinały.Na drugim miejscu kwalifikacje zakończył Marcin Gagacki, który urwał koło w ostatnim biegu i nie ukończył go. Trzecie miejsce wywalczył Mikołaj Otto, czwarte Dariusz Topolewski, piąte Csaba Spitzmuller, a szóste Michał Peterlejtner.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/2089048464743439/[/fb]Kwalifikacje klasy SuperNational padły łupem Pawła Melona, który wygrał oba niedzielne biegi. Drugi i czwarty Radosław Raczkowski został sklasyfikowany na drugim miejscu, a trzeci i drugi czas zapewnił Rafałowi Berdysowi trzecie miejsce. Kolejne miejsca zdobyli Dawid Struensee, Martin Sindelek i Łukasz Zoll.Do półfinałów awansowali również: Jakub Iwanek, Bartosz Krysmann, Tomasz Łoza, Łukasz Tyszkiewicz, Łukasz Nagraba, Michał Kuna.Łukasz Światowski był bezkonkurencyjny w RWD Cup i wygrał wszystkie biegi kwalifikacyjne, czym zapewnił sobie tytuł mistrza Polski, jeszcze przed półfinałami. Drugi po kwalifikacjach jest Igor Sokulski, dziś dwukrotnie drugi, a trzecie miejsce zdobył Przemysław Wójcicki (4+4). Kolejne pozycje wywalczyli Andrzej Skrzek, Wiktor Mączkowski i Paweł Konecki.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/307273923393605/[/fb]W SC Cup bezkonkurencyjny był dzisiaj Łukasz Grzybowski, który wygrał oba biegi kwalifikacyjne. Piąty i czwarty czas zapewnił Szymonowi Jabłońskiemu drugie miejsce, a trzecie po dwóch drugich miejscach wywalczył Piotr Budzyński. Drugą trójkę utworzyli Mariusz Nowocień, Paweł Hurko i Piotr Ostrowski.W 126p Cup Jacek Górniak wygrał oba niedzielne wyścigi kwalifikacyjne i zapewnił sobie 16 punktów do klasyfikacji sezonu. Drugi był Damian Stachowiak, a trzeci Mariusz Szczepański. Stawkę uzupełnili Jerzy Szynkiewicz, Karol Wyka, Mirosław Janduła i Arkadiusz Górniak.W rundzie FIA CEZ Jakub Wyszyński wygrał oba niedzielne biegi i zapewnił sobie triumf w kwalifikacjach klasy S1600.