Kwalifikacje dla Gagackiego

Marcin Gagacki okazał się bezkonkurencyjny w niedzielnych biegach kwalifikacyjnych ostatniej rundy Oponeo rallycrossowych mistrzostw Polski 2018 i zapisał na swoje konto toruńskie kwalifikacje.

Za plecami kierowcy Oponeo sklasyfikowano jego zespołowego kolegę: Dariusza Topolewskiego, który dziś dwukrotnie był drugi.Trzecie miejsce zdobył Mikołaj Otto, dziś piąty i czwarty. Maciej Cywiński po czwartym i trzecim miejscu znalazł się na czwartej pozycji, a za nim sklasyfikowano Marcina Bilskiego (6+6). Trzecie miejsce w trzecim biegu i piąte w czwartym dało Mateuszowi Ludwiczakowi szóste miejsce. Stawkę zamknęli Szymon Osmański (7+7) i Maciej Palczewski (8+8).W SuperNational dwa drugie czasy dały Radosławowi Raczkowskiemu zwycięstwo w kwalifikacjach. Zwycięzca niedzielnych biegów: Robert Mazurkiewcz musi zadowolić się drugą pozycją, a trojkę zamknął Paweł Melon, który dziś był trzeci i piąty. Czwarte miejsce zdobył Rafał Berdys (4+3), piąty był Alan Wiśniewski (5+4), a szósty Łukasz Zoll (6+7).W RWD Cup kwalifikacje zdominował Łukasz Światowski, który wygrał cztery biegi. Drugie miejsce zdobył dziś drugi i trzeci Igor Sokulski, a trzecie miejsce przypadło Pawłowi Koneckiemu (3+2). Kolejne miejsca wywalczyli Andrzej Skrzek (6+4), Kamil Wysocki (5+7) oraz Przemysław Wójcicki (11+5). Z rywalizacji odpadli debiutujący w rallycrossie Radosław Typa i Jakub Brzeziński.Łukasz Grzybowski był bezkonkurencyjny w SC Cup i wygrał wszystkie biegi kwalifikacyjne. Mariusz Nowocień, który dziś był czwarty i drugi znalazł się na drugiej pozycji, a drugi i trzeci czas zapewnił Piotrowi Budzyńskiemu trzecie miejsce. Drugą trójkę utworzyli Paweł Hurko (5+8), Mikołaj Graszek (18+5) i Karol Dombrowicki (10+18).W klasie 126p Cup kwalifikacje padły łupem Jacka Górniaka, który dziś był trzeci i czwarty. Triumf w trzecim biegu kwalifikacyjnym zapewnił drugie miejsce Mariuszowi Szczepańskiemu. Dziś dwukrotnie drugi Damian Stachowiak był trzeci, a czwarte miejsce przypadło Jerzemu Szynkiewiczowi, najszybszemu w czwartych kwalifikacjach. Stawkę uzupełnili Mirosław Janduła (4+3) i Arkadiusz Górniak (6+6).fot. Maciej Niechwiadowicz