Kwalifikacje dla Kuchara

Tomasz Kuchar po pierwszym i czwartym miejscu w niedzielnych biegach kwalifikacyjnych okazał się najlepszy w kwalifikacjach finałowej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie na torze w Słomczynie.Kierowca Citroena C4 WRC w czwartym biegu kwalifikacyjnym stoczył zacięty bój z Marcinem Gagackim i Mikołajem Otto.

Już na pierwszym zakręcie Wrocławianin obracał się i od razu zjechał na jokera. Gagacki w późniejszej fazie wyścigu zaliczył kontakt z Gracjanem Dudą i uszkodzonym samochodem (chłodnica) wywalczył drugie miejsce. Wyścig wygrał Otto. Przed Kucharem znalazł się jeszcze Dariusz Topolewski, który w swoim biegu zaliczył kontakt z Ole Kristianem Temte.Po czterech biegach Kuchar zostawił za swoimi plecami Mikołaja Otto (3+1), Dariusza Topolewskiego (6+3), Roberta Czarneckiego (10+5) oraz Arvydasa Galinisa (9+6). Marcin Gagacki był dziś dwukrotnie drugi.Paweł Melon okazał się najlepszy w kwalifikacjach klasy Super Nationals. Drugie i pierwsze miejsce pozwoliło pokonać Roberta Mazurkiewicza, który wygrał trzeci bieg kwalifikacyjny. Trzecie miejsce wywalczył Łukasz Zoll (4+2), a czwarte Jakub Wyszyński (5+6). Do półfinałów nieawansowani Paweł Rogalski, Kestutis Skiezgilaz, Rokas Jakubauskas, Mindaugas Sidabras, Zbigniew Grabowski, Jakub Iwanek i Maciej Kruszyński.Pierwsze i siódme miejsce w niedzielnych biegach zapewniły Łukaszowi Światowskiemu pierwsze miejsce w klasie BMW E36. Dawid Struensee, dziś drugi i trzeci, został sklasyfikowany na drugim miejscu, a trzecia lokata przypadła w udziale drugiemu w czwartym biegu Piotrowi Olszewskiemu. Czwarte miejsce zdobył Łukasz Sawicki (3+4), piąty był Przemysław Wójcicki (+5+6), a szósty Igor Sokulski (4+1).W Seicento Cup bezkonkurencyjny był dzisiaj Łukasz Grzybowski, który zapisał na swoje konto oba biegi kwalifikacyjne. Drugie miejsce wywalczył trzeci i drugi dzisiaj Maciej Cywiński, a trzecia lokata przypadła w udziale Damianowi Litwinowiczowi. Drugi wicemistrz Polski Kia Lotos Race dziś był drugi i ósmy. Rywalizację zakończyli Dariusz Przybytniak, Bartłomiej Smolarek, Krzysztof Witkowski, Kamil Stachowiak, Paweł Hurko, Grzegorz Frymus, Patryk Olejniczak i Mikołaj Graszek.Jacek Górniak, który dziś nie ukończył trzeciego biegu kwalifikacyjnego i był drugi w czwartym biegu, okazał się najlepszy w kwalifikacjach klasy 126p. Druga lokata przypadła w udziale Mariuszowi Szczepańskiemu, który dziś był drugi i czwarty. Czwarty bieg wygrał trzeci po kwalifikacjach Marcin Bruś, a trzeci padł łupem czwartego przed finałem Cezarego Dybicha.[fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792802031960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792802031960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792795911960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792790611960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792783051960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792776071960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792743366960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792739421960/[/fb][fb]https://www.facebook.com/autoklubpl/videos/10154792714346960/[/fb]

Poprzedni artykuł VII runda OPONEO MPRC - Mówią po sobocie (Video)