Loeb wygrywa Q4

Sébastien Loeb wygrał czwarte kwalifikacje podczas Neste World RX of Latvia i przed półfinałami awansował na drugą lokatę - za Johana Kristofferssona.

Mattias Ekström, drugi w Q3, przesunął się na P3 w łącznej klasyfikacji. Czwarty jest Petter Solberg - autor trzeciego czasu w końcowych kwalifikacjach.W pierwszym wyścigu górą był Ken Block - za nim minęli metę Rajala, Knapick, Csucsu i Duval. W drugim wyścigu Timmy Hansen zostawił za sobą Grönholma, Erikssona, Baumanisa i Timercjanowa, który nie awansował do półfinałów.Trzeci wyścig zakończył się sukcesem Mattiasa Ekströma - szybszego o Bakkeruda, Nitišsa, Müllera i Heikkinena. Sébastien Loeb pokonał Pettera Solberga o 1,7 sekundy w wyścigu 4. Johan Kristoffersson zadowolił się trzecią lokatą. Timo Scheider i Kevin Hansen zamknęli stawkę.

Martin Kaczmarski ukończył trzeci wyścig końcowych kwalifikacji Euro RX na drugim miejscu - za O'Donovanem, przed Gehrmanem, Pleskovasem i Kristoffersenem. W Q4 Kaczmarski zajął 19 miejsce - 25 w zawodach po utracie punktów z Q2.