FP1 za
4 dni
Marklund wykluczony
16 cze 2019, 17:35

Najszybszy w finale World RX of Norway, Anton Marklund został wykluczony po końcowym badaniu kontrolnym.

ZSS kierowany przez Horsta Seidela, otrzymał raport delegata technicznego FIA i podjął decyzję o wykluczeniu Marklunda z całych zawodów. W Mégane zastosowano za gruby wspornik przedniego zderzaka. Rura o średnicy 50 mm posiadała ścianki grubości 1,96 mm. Regulamin dopuszcza 1,5 mm.

Jako drugi ukończył finał Kevin Hansen, jednak zespół sędziowski ukarał 21-latka doliczeniem sekundy za niesportowe zachowanie na torze. Hansen zyskał miejsce, uderzając Hyundaia Niclasa Grönholma. Uznano, że Szwed naruszył art. 4 regulaminu ogólnego międzynarodowych zawodów rallycrossowych 2019.

W tej sytuacji zwycięzcą w Hell ogłoszono Niclasa Grönholma. Kevin Hansen zajął drugie miejsce ze stratą 0,344 sekundy. Trzeci stopień podium przypadł Jānisowi Baumanisowi.