Nic nie zatrzyma Isachsena

Sverre Isachsen odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu w rallycrossowych mistrzostwach Europy Dywizji 1.

Jeszcze kilka dni temu Sverre był tak chory, że zastanawiał się czy w ogóle wystartować w Höljes. Mimo zapalenia płuc i gorączki, Isachsen pokonał w finale A zaciekle atakującego Kennetha Hansena.

Na Höljesbanan przybyło 28 tysięcy widzów. Najszybszy w czasówce, Isachsen wygrał pierwsze kwalifikacje z dwusekundową przewagą nad Michaelem Jernbergiem, który zmieniał silnik po wolnym treningu. Sukces w drugich kwalifikacjach zapewnił Isachsenowi pole position w finale A. Z kolejnych miejsc startowali Andreas Eriksson, Michael Jernberg, Kenneth Hansen, Tanner Foust i zwycięzca finału B, Frode Holte, który po raz pierwszy startował nowym Volvo C30.

Po kilku zakrętach finału A, Kenneth Hansen jechał już za prowadzącym Isachsenem. C4-ka wcześnie zaliczyła joker lap, ale Isachsen pozbawiony presji, pojechal pełnym gazem i zdołał uciec przed Hansenem. Na ostatnim zakręcie, Tanner Foust wyrzucił z toru kolegę z zespołu, Andreasa Erikssona. Kierowca z Denver otrzymał czarną flagę, a zamieszanie wykorzystał Forde Holte, łatwo osiągając podium.

- Jestem zmęczony, ale szczęśliwy - powiedział Sverre Isachsen. - Nie było łatwo jeździć z gorączką i zapaleniem płuc. Pomagała mi żona Knuta Ove Børsetha, która jest lekarką pulmonologiem.

- Wszystko było perfekcyjne w finale A poza tym, że wygrał Isachsen! - mówił Kenneth Hansen. - Miałem superszybkość na pierwszych okrążeniach i czułem, że tracę czas jadąc za Sverrem, dlatego postanowiłem raczej wcześnie zjechać na joker lap. Nie chciałem, żeby dogonili nas następni, kiedy walczymy o prowadzenie.

Henning Solberg w starej Fieście, zdobył dwa punkty za 15 miejsce. Łukasz Zoll wystąpił w finale B Dywizji 2 i został sklasyfikowany na 10 pozycji w zawodach.