Zwycięzca z dziką kartą

7 lip 2019, 14:07

Sebastian Eriksson, który ostatnio startował w World RX w 2017 roku (Estering), odniósł zwycięstwo w Höljes.

26-latek z Hagfors zaliczał czwarty start w mistrzostwach świata i dotąd mógł się pochwalić szóstym miejscem w Höljes 2014. Kierowca Olsbergs MSE stanął na podium w towarzystwie Kevina Hansena i Reinisa Nitišsa.

Bracia Hansenowie ustrzelili dublet w pierwszym półfinale. Kevin wyprzedził o 1,530 sekundy Timmy'ego, który na ostatnim zakręcie zostawił za sobą Kevina Abbringa. Odpadli Anton Marklund, Kevin Eriksson (5 sekund kary) i Andreas Bakkerud (półoś).

Niclas Grönholm przebił prawą przednią oponę, szeroko przejechał przedostatni zakręt i przegrał drugi półfinał o 0,6 sekundy z Sebastianem Erikssonem. Jako trzeci awansował do finału Reinis Nitišs. Zakończyli występ Jānis Baumanis, Jere Kalliokoski i Rokas Baciuška .

W finale Grönholm dobrze wystartował z drugiego rzędu, ale na Joker Lapie zderzył się z Timmym Hansenem. Prowadził Sebastian Eriksson przed Kevinem Hansenem. Nitišs i Abbring również rozpoczęli od jokera. Kevin Hansen po Joker Lapie spadł za brata Timmy'ego, ten jednak szeroko przejechał zakręt (2).

Sebastian Eriksson pokonał dłuższą wersję toru na trzecim okrążeniu - i wrócił sekundę przed Kevinem Hansenem. Niclas Grönholm opuścił ostatnie miejsce, wyprzedzając Timmy'ego Hansena i Kevina Abbringa. Kevin Hansen ostro atakował, mijając metę 0,3 sekundy za Fiestą Erikssona.