Pastrana wrócił!

Brian Deegan dorzucił do trzech złotych medali X Games zdobytych w FMX, czwarty w rallycrossie.

W finale w Los Angeles, kierowca z Omahy wyprzedził Tannera Fousta i Marcusa Grönholma. Kraksa odebrała brązowy medal Travisowi Pastranie, który zasiadł za kierownicą Imprezy pomimo podwójnego złamania prawej nogi. Subaru Rally Team USA przygotował swojej gwieździe Imprezę z gazem sterowanym ręcznie.

Pastrana zaliczył kraksę w wolnym treningu. Na pół godziny przed czasówką, dziesięciu mechaników zajęło się naprawą przodu i tyłu Imprezy. Najszybszy okazał się Tanner Foust, broniący złota (36,971). Kolejne miejsca zajęli Doran (37,132), Grönholm (37,630), Deegan (37,673) i Pastrana (37,825). Połamany Travis wygrał ćwierćfinał w grupie A. W półfinale był drugi za Deeganem. Rhys Millen wszedł do finału A jako najszybszy w finale B.

Po starcie decydującego wyścigu Doran i Foust wywieźli się na zewnętrzną pierwszego zakrętu - i na czele znalazł się Brian Deegan. Foust przebił oponę, ale finiszował jako drugi, 0,397 sekundy przed Grönholmem. Pastrana wyprzedził dwukrotnego rajdowego mistrza świata, po czym wpadł czołowo w opony na ostatnim okrążeniu.

- To najwspanialsza chwila w moim życiu! - mówił Brian Deegan, który w ubiegłym roku zdobył dwa srebrne medale, a osiem lat temu ostatni raz sięgnął po złoto w Moto X Best Trick. - Przez cały rok myślałem o pokonaniu Tannera.

- Deegan po prostu uciekł - powiedział Tanner Foust. - Był sprytny na pierwszym zakręcie i to zadecydowało.