Pech Otto, kwalifikacje dla Kuchara

Tomasz Kuchar za kierownicą Peugeota 208 RX najlepiej poradził sobie podczas niedzielnej części kwalifikacji trzeciej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie i zapisując na swoje konto dwa biegi kwalifikacyjne, awansował do półfinałów z pierwszego miejsca w klasie SuperCars.Na mokrym torze w Słomczynie drugie miejsce w kwalifikacjach wywalczył Marcin Gagacki, który dziś był trzeci i drugi.

Trzecia pozycja przypadła w udziale Mikołajowi Otto, który po drugim czasie w trzecim biegu, nie był w stanie dotrzeć do mety czwartego po awarii jego Lancera. Uszkodzeniu uległ drążek kierowniczy. Czwarte miejsce zdobył Dariusz Topolewski (5+4), piąty był Mateusz Ludwiczak (6+3), a szósty Maciej Cywiński (4+6). Stawkę zamknął Maciej Palczewski (7+5).W SuperNational nie do pokonania był Radosław Raczkowski, który wygrał każdy bieg kwalifikacyjny. Dziś drugi i szósty Paweł Melon został sklasyfikowany na drugim miejscu, a trzecia pozycja przypadła Rafałowi Berdysowi, który w niedzielę dwukrotnie był czwarty. Drugą trójkę utworzyli Alan Wiśniewski (3+2), Łukasz Zoll (8+5) oraz Łukasz Tyszkiewicz (+16+3), a w półfinałach pojadą także Tomasz Łoza (9+11), Jakub Iwanek (6+8), Halk (12+7), Bartosz Krysman (11+13), Łukasz Nagraba (14+NU) oraz Grzegorz Łazarkiewicz (10+12).Andrzej Skrzek dwoma trzecimi czasami zapewnił sobie triumf w kwalifikacjach RWD Cup. Łukasz Światowski pomimo wygrania dwóch biegów musi zadowolić się drugą pozycją. Trzeci był Przemysław Wójcicki (2+2), a czwarty Wiktor Mączkowski (4+5). Stawkę półfinalistów skompletowali Gigi (6+7), Jerzy Bieńkowski (7+10), Paweł Konecki (9+15), Cezary Chmal (10+11), Wojciech Topolewski (16+8), Jacek Lepianka (8+NU), Kamil Wysocki (11+9) oraz Teddy (15+6).Łukasz Grzybowski zdominował kwalifikacje SC Cup i zapisał na swoje konto każdy bieg kwalifikacyjny. Drugi był dziś drugi i tzreci: Szymon Jabłoński, a trzecie miejsce wywalczył Piotr Budzyński (4+5). Mariusz Nowocień po szóstym i drugim czasie został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Trzecie miejsce w trzecim biegu i ósme w czwartym dały Kamilowi Stachowiakowi piątą pozycję. Do półfinałów awansowali także Marcin Lisicki (9+6), Piotr Piętak (11+20), Piotr Ostrowski (10+11), Marek Polit (5+12), Łukasz Żakowski (8+7), Adam Szpakowski (12+10) oraz Hubert Broniarek (15+4).Kwalifikacje klasy 126p Cup wygrał Marcin Bruś, który dziś był trzeci i piąty. Na drugim miejscu sklasyfikowano Mariusza Szczepańskiego (2+4), a na trzecim Jacka Górniaka (4+1). Czwarty był zwycięzca trzeciego biegu kwalifikacyjnego: Damian Stachowiak, a stawkę zamknął Jerzy Szynkiewicz.