Pierwszy dzień zmagań w Portugalii

Najszybszy dzisiejszego dnia był Timmy Hansen. Damian Litwinowicz startujący w Euro RX3 zajął trzecie miejsce w drugiej sesji kwalifikacyjnej.

Timmy Hansen dojechał do mety dwa razy na pierwszym miejscu. Dobrze ten weekend rozpoczął się dla Niclasa Gronholma, który w Q1 zajął drugiem miejsce, natomiast podczas Q2 trzecie.

Swoje pięć minut miał Enzo Ide. Belg świetnie zaprezentował się podczas pierwszej sesji kwalifikacyjne, odjeżdżając do mety na trzecim miejscu.

Pod koniec dzisiejszego dnia zaczął padać deszcz. Prognozy pogody wskazują, że jutrzejsza rywalizacja może odbyć się w deszczowych warunkach.

To był udany dzień dla Damiana Litwinowicza, który startuje w kategorii Euro RX3. Polak w Q1 zajął szóstą pozycję, natomiast w Q2 dojechał do mety trzeci. W pierwszej sesji najszybszy okazał się Yury Belevski, natomiast w drugiej Marat Knyazev.