Powrót Nitišsa

Po rolowaniu w Q1, Reinis Nitišs wygrał drugie kwalifikacje w Höljes.

Reinis Nitiss, GRX Taneco

FIA World Rallycross

Łotysz, który wrócił do World RX po przerwie, trwającej od Abu Zabi, okazał się szybszy o 0,298 sekundy od Guerlaina Chicherita. Kolejne miejsca zajęli Kevin Abbring, Timmy Hansen, Anton Marklund i Timo Scheider.

Po sobotniej części Swecon World RX of Sweden Andreas Bakkerud (82) wyprzedza Antona Marklunda (71), Kevina Abbringa (69), Kevina Erikssona (69), Reinisa Nitišsa (68) i Guerlaina Chicherita (68).

Tor wysychał po deszczu. W pierwszym wyścigu cała stawka korzystała z deszczowych opon. Andreas Bakkerud wygrał start, mając za sobą Kevina Hansena i Jānisa Baumanisa. Grönholm i Timerzjanow zjechali na Joker Lap. Baumanis uczynił to na drugim, Bakkerud i Hansen - na czwartym okrążeniu. Na mecie Bakkerud wyprzedził Hansena (+3,225), Grönholma (+4,352), Timerzjanowa (+5,805) i Baumanisa (+7,022). Timura Timerzjanowa ukarano 5 sekundami za wyjeżdżanie poza tor.

Cyril Raymond jako pierwszy zaryzykował slicki. Rokas Baciuška został na starcie wyścigu 2. Na czele Jere Kalliokoski tasował się z Krisztiánem Szabó. Kevin Eriksson wyprzedził Kalliokoskiego. Raymond finiszował za Erikssonem (+3,259) - przed Szabó (+4,753), Baciušką (+4,823) i Kalliokoskim (+5,583).

W trzecim wyścigu tylko Fabien Pailler korzystał z deszczówek. Prowadził Anton Marklund przed Timo Scheiderem. Sebastian Eriksson miał problem na Joker Lapie. Liam Doran znalazł się poza torem. Na mecie Marklund pojawił się przed Scheiderem (+3,003), Paillerem (+7,926), Erikssonem (+8,544) i Doranem (+17,761).

Kevin Abbring ograł Timmy'ego Hansena po rozpoczęciu wyścigu 4. Hansen i Kjetil Larsen przejechali przez Joker Lap. Ulrik Linnemann popełnił błąd, spadając na P4. Jonathan Pailler nie blokował Hansena i zjechał na Joker Lap. Timmy Hansen popełnił błąd na nawrocie i gdy Abbring zaliczył dłuższą pętlę (3), lider mistrzostw świata znalazł się za Fabią Holendra. Na mecie dzieliło ich 0,752 sekundy. Wyniki uzupełnili Linnemann (+6,384), Pailler (+13,139) i Larsen (+15,163).

Guillaume De Ridder miał kłopoty ze sprzęgłem i został na starcie wyścigu 5. Odpadli Oliver Bennett i Philip Gehrman. Reinis Nitišs zaliczył pokazowy przejazd, pokonując o dwie dziesiąte Guerlaina Chicherita.

Uczestnicy mistrzostw Europy S1600 mają już za sobą cztery sesje kwalifikacyjne. Prowadzi Ajdar Nuriew w Audi Volland Racing. Jakub Wyszyński zajął 15, Radosław Raczkowski - 23 miejsce.