Q1 dla Kristofferssona

Johan Kristoffersson prowadzi po pierwszych kwalifikacjach na Circuit de Lohéac.

Lider rallycrossowych mistrzostw świata wyprzedza Andreasa Bakkeruda, Pettera Solberga i Sébastiena Loeba.

Timmy Hansen, piąty w wynikach Q1, wygrał pierwszy wyścig z przewagą 2,789 sekundy nad Timurem Timerzjanowem. Kolejne miejsca zajęli Kevin Eriksson (+3,187), Toomas Heikkinen (+5,145) i Robin Larsson (+5,603).

Młodszy brat Timmy'ego. Kevin Hansen zostawił za sobą w drugim wyścigu Andrew Jordana (+2,263), wracającego do mistrzostw Davy'ego Jeanneya (+3,967), Tommy'ego Rustada (+4,586) i Gaëtana Sérazina (+5,111).

Mattias Ekström zdominował wyścig 3, pokonując Niclasa Grönholma o 1,757 sekundy. Za Hyundaiem finiszowały Fiesta Jānisa Baumanisa (+2,655), Mégane Guerlaina Chicherita (+3,455) i Fiesta Olliego O'Donovana (+7,546).

W najszybszym wyścigu 4 Johan Kristoffersson oddalił się na 3,058 sekundy od Liama Dorana. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Grégoire Demoustier (+5,074), Emmanuel Anne (+10,267) i Oliver Bennett (+11,436).

Sébastien Loeb prowadził do ostatniego okrążenia wyścigu 5. Przed Peugeota dostali się Andreas Bakkerud i Petter Solberg (+0,160). Loeb minął metę ze stratą 0,618 sekundy. Wyniki uzupełnili Timo Scheider (4,325) i 71-letni Hervé Lemonnier (+26,010).