Rewanż Timmy'ego Hansena

Ostatnie kwalifikacje w Spa-Francorchamps padły łupem Timmy'ego Hansena.

Timmy Hansen, Team Hansen MJP

FIA World Rallycross

Aktualnie trzeci w mistrzostwach świata, starszy z braci Hansenów wyprzedził Antona Marklunda o 2,039 sekundy. Następne miejsca w Q4 zajęli Joni Wiman, Timur Timerzjanow, Andreas Bakkerud, Jānis Baumanis, Timo Scheider, Kevin Hansen, Mattias Ekström i Liam Doran.

Do półfinałów awansowali Bakkerud, Wiman, Doran, Timmy Hansen, Timerzjanow, Marklund, Kevin Hansen, Baumanis, Scheider, Ekström, Szabó i Raymond.

Mini Olivera Bennetta okazało się najszybsze w pierwszym wyścigu. Guillaume De Ridder ustąpił kierowcy Xite Racing o 0,1 sekundy. Enzo Ide ponownie zmieścił się w trójce zostawiając za sobą Grégoire Demoustiera i Hervé Knapicka.

W drugim starciu Anton Marklund pokonał Timo Scheidera o 1,4 s. Cyril Raymond jako ostatni dotarł do mety. Końcowego okrążenia nie przejechali Pål Try i François Duval.

Wyścig 3 zdominował Timmy Hansen - szybszy o 3,3 s od Jānisa Baumanisa. Liam Doran i Guerlain Chicherit uzupełnili wyniki. Krisztián Szabó odpadł po kontakcie z Chicheritem.

W ostatnim wyścigu triumfował Joni Wiman, lepszy o cztery dziesiąte od Timura Timerzjanowa, o 0,9 s od Andreasa Bakkeruda. Kevin Hansen i Mattias Ekström zamknęli stawkę.

Ajdar Nuriew wygrał kwalifikacje w S1600. Jakubowi Wyszyńskiemu (13.) zabrakło dwóch punktów i jednego miejsca do awansu do półfinałów. Radosław Raczkowski został sklasyfikowany na 20 pozycji.