Sobotni dublet Peugeota

Kierowcy Team Peugeot Total podwójnie prowadzą po pierwszym dniu World RX of Portugal.

Drugie kwalifikacje wygrał Timmy Hansen przed Sébastienem Loebem, a w łącznej klasyfikacji Loeb wyprzedza starszego z braci Hansenów o 7 punktów. Mattias Ekström, trzeci w Q2, zajmuje trzecią lokatę - przed Kristofferssonem, Bakkerudem i Solbergiem.Jérôme Grosset-Janin zostawił za sobą w pierwszym wyścigu Joaquima Santosa i Olivera Bennetta. W drugim starciu górą był Kevin Hansen - szybszy od Jānisa Baumanisa, Robina Larssona i Grégoire Demoustiera.Sukcesy braci Hansenów powiększyła wygrana Timmy'ego w wyścigu 3. Petter Solberg finiszował 0,917 sekundy za Peugeotem. Kolejne miejsca zajęli Niclas Grönholm, Kevin Eriksson i Timur Timerzjanow.Sébastien Loeb uciekł rywalom w wyścigu 4. Mattias Ekström, początkowo trzeci, wyprzedził Andreasa Bakkeruda i osiągnął metę 0,375 s za Loebem. Za Bakkerudem znaleźli się Johan Kristoffersson i Guerlain Chicherit.

Jakub Wyszyński walczący w mistrzostwach Europy S1600, po dwóch kwalifikacjach zajmuje 14 miejsce. Sześć punktów dzieli go od P12 i awansu do półfinałów. Liderem jest Litwin Rokas Baciuška. Wyszyński ukończył Q1 na jedenastej, Q2 na 17 pozycji.