Szybka Fiesta Erikssona

Sebastian Eriksson, oglądany w World RX po niemal dwuletniej przerwie, wygrał czwarte kwalifikacje w Höljes.

Sebastian Erikkson, Olsbergs MSE Ford Fiesta

FIA World Rallycross

Szwed z Olsbergs MSE wyprzedził w Q4 Kevina Abbringa, Kevina Hansena i Reinisa Nitišsa. Trzech kierowców z pierwszej czwórki nie startuje regularnie w mistrzostwach świata.

Do półfinałów awansowali Andreas Bakkerud (167), Sebastian Eriksson (154), Kevin Hansen (151), Reinis Nitišs (147), Timmy Hansen (147), Niclas Grönholm (146), Kevin Abbring (144), Rokas Baciuška (137), Anton Marklund (134), Jānis Baumanis (130), Kevin Eriksson (129) i Jere Kalliokoski (125).

W Höljes wyszło słońce i nawierzchnia szybko wysychała. Timo Scheider wygrał pierwszy wyścig, po czym został wykluczony za najeżdżanie na słupki ograniczające tor. Lider po starcie, Timur Timerzjanow przebił prawą przednią oponę i zatrzymał się na trzecim okrążeniu. Krisztián Szabó uderzył w barierę i złamał zawieszenie. Kjetil Larsen wyprzedził Fabiena Paillera o 0,070 sekundy.

Cyril Raymond dachował po rozpoczęciu wyścigu 2. Guerlain Chicherit, drugi za Liamem Doranem (+0,167), został ukarany 5 sekundami za potrącanie słupków. Jonathan Pailler (+0,908) i Oliver Bennett (+1,350) uzupełnili wyniki.

Trzeci wyścig przyniósł popis Kevina Abbringa, szybszego o 2,357 sekundy od Jānisa Baumanisa. Trzeciego na mecie, Ulrika Linnemanna wykluczono za pięć potrąceń słupków. Zamknęli stawkę Philip Gehrman (+6,164) i Jere Kalliokoski (+6,449).

Kevin Eriksson popełnił falstart w wyścigu 4 i musiał drugi raz przejechać Joker Lap. Sebastian Eriksson liderował przez cały dystans, finiszując 3,799 sekundy przed Rokasem Baciušką. Trzeci na mecie, Anton Marklund otrzymał 5 sekund kary za drugie potrącenie słupka. Do trójki awansował Guillaume De Ridder (+8,155). Kevin Eriksson zamknął stawkę (+10,759).

Reinis Nitišs pogodził gwiazdy mistrzostw po starcie wyścigu 5. Kevin Hansen i Niclas Grönholm przejechali Joker Lap. Na trzecim okrążeniu uczynił to Andreas Bakkerud, na czwartym - Nitišs i Timmy Hansen. Łotysz wyjechał za Peugeotem Kevina Hansena, na mecie tracąc do Szweda 0,302 sekundy. Kolejne miejsca zajęli Grönholm (+0,589), Timmy Hansen (+1,309) i Bakkerud (+1,791).