Szybki z kontuzją

Niesamowity Petter Solberg wygrał również czwarte kwalifikacje na słonecznym Esteringu i przed półfinałami prowadzi w World RX of Germany.

Niclas Grönholm, drugi w Q4, rzutem na taśmę awansował do 1/2 finału. Johan Kristoffersson uzyskał trzeci wynik w sesji i przesunął się na P4 - za Mattiasa Ekströma i Kevina Hansena. Po usunięciu awarii Martin Kaczmarski zakończył udział w zawodach 21 wynikiem w Q4.W pierwszym wyścigu Kaczmarski minął metę za Csucsu i Steffenem. Sebastian Eriksson wygrał wyścig 2 - przed Jeanney'em (+1.316) i Münnichem (+1,635). Timur Timercjanow odpadł po starcie.Kevin Eriksson okazał się najszybszy w wyścigu 3. Wyprzedził Nitišsa (+2,279), Scheidera (+3,170), Blocka (+4,067) i Deppinga (+6,250). Niclas Grönholm zabłysnął w wyścigu 4. Syn dwukrotnego rajdowego mistrza świata pokonał Baumanisa (+1,629), Loeba (+1,698), Heikkinena (+2,694) i Kevina Hansena (+4,190).Petter Solberg objął prowadzenie w wyścigu 5, gdy Mattias Ekström zjechał na Joker Lap. Dwa Polo pokonały dłuższą pętlę na ostatnim okrążeniu. Petter osiągnął metę 0,818 sekundy przed Johanem Kristofferssonem. Ekström (+3,134) spadł na czwarte miejsce - za Andreasa Bakkeruda (+2,043), przed Timmy'ego Hansena (+3,388).PO KWALIFIKACJACH1. Petter Solberg (N) Volkswagen Polo GTI 1812. Mattias Ekström (S) Audi S1 1763. Timmy Hansen (S) Peugeot 208 1614. Johan Kristoffersson (S) Volkswagen Polo GTI 1585. Andreas Bakkerud (N) Ford Focus 1586. Kevin Hansen (S) Peugeot 208 1447. Toomas Heikkinen (FIN) Audi S1 1438. Kevin Eriksson (S) Ford Fiesta 1419. Jānis Baumanis (LV) Ford Fiesta 13810. Sébastien Loeb (F) Peugeot 208 13811. Reinis Nitišs (LV) Audi S1 13412. Niclas Grönholm (FIN) Ford Fiesta 129...22. Martin Kaczmarski (PL) Ford Fiesta 71Fot. fiaworldrallycross.com