Timmy Hansen na czele World RX

Po zwycięstwie na SIlverstone Timmy Hansen został liderem rallycrossowych mistrzostw świata.

Timmy Hansen, Team Hansen, Kevin Hansen, Team Hansen

FIA World Rallycross

W finale starszy z braci Hansenów wyprzedził o 0,8 sekundy Andreasa Bakkeruda. Trzeci na mecie, Anton Marklund stanął na podium pierwszy raz od Trois-Rivières 2014. Kolejne miejsca zajęli Timo Scheider i Krisztián Szabó. Odpadł Liam Doran.

Prowadzący w punktacji Kevin Hansen ukończył pierwszy półfinał na szóstej pozycji. Do finału awansowali Timmy Hansen, Anton Marklund i Timo Scheider. Los Kevina Hansena podzielili Guerlain Chicherit i Timur Timerzjanow.

W drugim półfinale Andreas Bakkerud zostawił za sobą Liama Dorana i Krisztiána Szabó. Nie zakwalifikowali się Jānis Baumanis i Oliver Bennett. Joni Wiman odpadł po starcie.

W mistrzostwach świata Timmy Hansen (88) ma za sobą Kevina Hansena (84), Andreasa Bakkeruda (77), Jānisa Baumanisa (62), Timura Timerzjanowa (61), Liama Dorana (60), Antona Marklunda (52), Timo Scheidera (52), Krisztiána Szabó (50) i Joniego Wimana (39).