Timmy Hansen o 0,28 sekundy

Pierwsze kwalifikacje w Kapsztadzie zakończyły się sukcesem Timmy'ego Hansena.

Timmy Hansen, Team Hansen MJP

FIA World Rallycross

27-latek wyprzedził o 28 setnych rywala w pojedynku o mistrzostwo świata, Andreasa Bakkeruda. Za Niclasem Grönholmem, na czwartym miejscu znalazł się trzeci pretendent do tytułu, Kevin Hansen.

Grönholm triumfował w pierwszym wyścigu, zostawiając za sobą Antona Marklunda (+2,446), Jānisa Baumanisa (+3,185) i Guillaume'a De Riddera (+5,221).

Timo Scheider został po starcie wyścigu 2. Timmy Hansen na ostatnim okrążeniu zaliczył Joker Lap i minął metę 1,802 s przed Kevinem Hansenem. Za Scheiderem (+2,833) finiszował Oliver Bennett (+6,367).

Liam Doran nie wyjechał na wyścig 3. Jere Kalliokoski wygrał start z Andreasem Bakkerudem, ale został wyprzedzony przez Norwega przed szutrową sekcją. Bakkeruda i Kalliokoskiego dzieliło na mecie 4,408 sekundy. Matwiej Furażkin uzupełnił wyniki (+8,133).

Krisztián Szabó prowadził po rozpoczęciu wyścigu 4. Po Joker Lapie Cyril Raymond spadł za Guerlaina Chicherita. Szabó zaliczył dłuższą pętlę na przedostatnim okrążeniu. Na ostatnim zrobił to Timur Timerzjanow, wyjeżdżając przed Węgrem. Szabó przegrał wyścig o 0,392 sekundy. Chicherit stracił do Timerzjanowa 0,985, Raymond - 1,554 sekundy.