Topolewski wygrywa ostatnią rundę, Gagacki wicemistrzem

Dariusz Topolewski wygrał finał ostatniej rundy sezonu Oponeo mistrzowski Polski w rallycrossie i zapisał na swoje konto toruńską rundę zmagań.

Kierowca Volkswagena nie zdołał jednak wywalczyć mistrzowskiego tytułu, które przypadły Tomaszowi Kucharowi, Marcinowi Gagackiemu i Mikołajowi Otto.W toruńskim finale Dariusz Topolewski pokonał Mikołaja Otto o zaledwie 0,136 sekundy! Najniższy stopień podium wywalczył Mateusz Ludwiczak, a stawkę na mecie uzupełnił Marcin Gagacki. Do mety wyścigu nie dojechali Maciej Cywiński i Marcin Bilski.W SuperNational Radosław Raczkowski pokonał Rafała Berdysa i Roberta Mazurkiewicza. Za podium sklasyfikowano Alana Wiśniewskiego i Łukasza Zolla, a wyścigu nie ukończył Paweł Melon, który przed ostatnim okrążeniem był trzeci. Mistrzowskie tytuły wywalczyli Paweł Melon, Radosław Raczkowski i Rafał Berdys. Melon i Raczkowski zdobyli tyle samo punktów, ale pierwszy z kierowców wygrał trzy rundy w porównaniu do dwóch triumfów rywala.Łukasz Światowski wygrał finał RWD Cup i pokonał walczących o drugie miejsce Igora Sokulskiego i Pawła Koneckiego. Kierowców na mecie dzieliło 0,755 sekundy. Stawkę uzupełnili Kamil Wysocki, Andrzej Skrzek i Gigi. W klasyfikacji sezonu mistrzowskie korony wywalczyli Łukasz Światowski, Igor Sokulski oraz Przemysław Wójcicki. Sokulski wywalczył wicemistrzostwo dzięki zwycięstwu w jednej z rund sezonu.W finale SC Cup Łukasz Grzybowski pokonał Szymona Jabłońskiego o 0,289 sekundy. Podium uzupełnił Piotr Budzyński, za którym linię mety przejechali Karol Dombrowicki, Mariusz Nowocień i Piotr Ostrowski. Mistrzem Polski został Łukasz Grzybowski, wicemistrzem Szymon Jabłoński, a drugim wicemistrzem Piotr Budzyński. Mariusz Nowocień przegrał trzecie miejsce o dwa punkty.Finał 126p Cup wygrał Jacek Górniak, który o blisko dwie sekundy pokonał Jerzego Szynkiewicza. Podium po zaciętej walce uzupełnił Mirosław Janduła. Czwarty Damian Stachowiak stracił blisko 0,9 sekundy. Czołową trójkę sezonu utworzyli Jacek Górniak, Mariusz Szczepański i Damian Stachowiak.fot. Maciej Niechwiadowicz