:
37 Sekundy

Tytuł dla Olivera Solberga

7 paź 2018, 18:28

Oliver Solberg wygrał końcową rundę na Tierp Arena i sięgnął po mistrzostwo RallyX Nordic w Supercar.

17-latek z norweskim obywatelstwem, szwedzką licencją, Oliver stanął dzisiaj na podium z Robinem Larssonem i Philipem Gehrmanem. Syn Pettera Solberga odniósł trzecie zwycięstwo w sezonie.

Rywale Solberga, Oliver Eriksson i Thomas Bryntesson nie ukończyli finału. Eriksson, który tracił cztery punkty do lidera mistrzostw (przy ośmiu punktach do zdobycia w finałowym wyścigu), walczył o drugie miejsce z Andreasem Carlssonem - i uderzył w barierę na pierwszym okrążeniu.