Wszystkie tytuły rozdane

Rallycrossowy mistrz Polski, Tomasz Kuchar, zakończył sezon 2017 zwycięstwem w finale ostatniej rundy Oponeo mistrzostw Polski w rallycrossie.

Kierowca Citrona C4 na początku finału zaliczył kontakt z Marcinem Gagackim, który dla kierowcy Lancera zakończył się wyjazdem poza tor i spadkiem na ostatnią lokatę. Ostatecznie zawodnik Oponeo Motorport zakończył finał na piątej lokacie.Najszczęśliwszy na mecie finału był drugi Dariusz Topolewski, który w ten sposób zapewnił sobie tytuł drugiego wicemistrza Polski. Podium skompletował Gracjan Duda, który o ponad sekundę pokonał Roberta Czarneckiego. Stawkę skompletował Maciej Palczewski.W klasyfikacji sezonu czołową trójkę utworzyli Tomasz Kuchar (159), Marcin Gagacki (133) oraz Dariusz Topolewski (121).Paweł Melon w BMW M3 zwyciężył w finale Super Nationals. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Jakub Wyszyński (Citroen C2), który wykorzystał błąd Roberta Mazurkiewicza. Kierowca Hondy Civic za szeroko pojechał na szutrowym fragmencie toru i utknął w błotnistej mazi. Czwartą lokatę zdobył Tomasz Łoza (Fiat Seicento), a piątą jadący Ładą 2108 Laurynas Petraska. Stawkę skompletował Dizel. Mistrzowskie tytuły mogą świętować Łukasz Zoll (154), Robert Mazurkiewicz (149) i Jakub Wyszyński (138).W BMW E36 finał na swoje konto zapisał Dawid Struensee. Drugie miejsce wywalczył Igor Sokulski, a trzecie Piotr Olszewski. Nieco ponad 0,3 sekundy do podium zabrakło Łukaszowi Światowskiemu. Piąte miejsce zdobył Łukasz Sawicki, a szósty był Przemysław Wójcicki. Po zaciętym sezonie mistrzem Polski został Piotr Olszewski (121). Tytuł wicemistrzowski zgarnął Łukasz Sawicki (117), a drugim wicemistrzem został Dawid Struensee (115). Czwarty Przemysław Wójcicki przegrał sezonowe podium o punkt. Cztery punkty do trzeciego stracił Łukasz Światowski.Łukasz Grzybowski przypieczętował wywalczenie mistrzowskiego tytułu zwycięstwem w finale Seicento Cup. Drugie miejsce wywalczył Damian Litwinowicz, a trzecią lokatę zdobył Dariusz Sobecki. Kolejne pozycje zdobyli Karol Dombrowicki, Marcin Lisicki i Maciej Cywiński, który do mety wyścigu dotarł z przebitą oponą. W klasyfikacji sezonu czołową trójkę utworzyli Łukasz Grzybowski (145), Maciej Cywiński (127) i Damian Litwinowicz (119).Jacek Górniak po zaciętej walce pokonał w finale klasy 126p Marcina Brusia. Podium skompletował Cezary Dybich, a stawkę uzupełnili Paweł Żeromiński, Jerzy Szynkiewicz i Mariusz Szczepański. Tytuł mistrza Polski wywalczył Jacek Górniak (108), który o punkt pokonał Marcina Brusia (107). Trzecie miejsce w tym sezonie należy do Mariusza Szczepańskiego (98).

Poprzedni artykuł Kwalifikacje dla Kuchara
Następny artykuł Wypowiedzi po VII rundzie OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross (Video)