Pojedynek na Hungaroringu

14 kwi 2019, 15:28

Marcin Jedliński i Richard Chlad Jr remisują w punktacji po pierwszej rundzie mistrzostw FIA CEZ na Hungaroringu.

Czech z K&K Racing Team wygrał drugi sprint, wyprzedzając Marcina Jedlińskiego o 4,3 sekundy. Olimp Racing podwójnie triumfował w klasie D4+3500. Drugie miejsce przypadło Stanisławowi Jedlińskiemu.

W kwalifikacjach Marcin Jedliński pokonał Chlada różnicą 0,212 sekundy. W trakcie pierwszego okrążenia kierowca Audi z numerem 77 wyprzedził polskiego rywala na hamowaniu przed zakrętem 12. Przez kilka okrążeń Chlad bronił się przed atakami Jedlińskiego. Pojedynek zakończył obrót Audi Olimp Racing na zakręcie 14.

W sprincie D4 TC uczestniczyły Kie Picanto BM Racing Team. Nikodem Wierzbicki zajął trzecie miejsce w klasie 1.6. Na czwartej pozycji finiszował Aleksander Olejniczak.