-
18 dni

Zwycięstwo Lisowskiego

8 wrz 2019, 12:18

Mateusz Lisowski wygrał w GT3 końcowy sprint FIA CEZ Circuit Championship na Automotodromie Brno.

Kierowca Olimp Racing pokonał o niemal minutę nowego mistrza CEZ, Richarda Chlada juniora. Stanisław Jedliński w drugim Audi zespołu z Dębicy wywalczył czwarte miejsce w GT3 - i stanął na najwyższym stopniu podium w mistrzostwach Węgier.

Aleš Jirásek jadący Pragą Dywizji 5, na 6 okrążeniu odebrał prowadzenie Benjaminowi Hotzowi, mijając metę 5 setnych przed Ligierem Szwajcara. Mateusz Lisowski, dziewiąty na starcie (z przodu ponownie ustawiono prototypy SCC i D5), po pierwszym kółku był siódmy, na trzecim zostawił za sobą Jasmin Fiedler, na jedenastym ograł Václava Janíka.

Po dwóch mistrzowskich tytułach w sprintach, Marcin Jedliński sięgnął po wicemistrzostwo FIA CEZ w D4 GT (w dodatku do mistrzowskiego tytułu w Endurance). Stanisław Jedliński zajął czwarte, Mateusz Lisowski - piąte miejsce w mistrzostwach strefy Europy Centralnej.