-
-

Lundgaard stracił zwycięstwo

11 maj 2019, 09:12

Pierwszy na mecie inauguracyjnego wyścigu FIA Formula 3 Championship w Montmeló, Christian Lundgaard otrzymał 5 sekund kary za zbyt szybką jazdę w okresie VSC. Zwycięzcą ogłoszono Roberta Szwarcmana.

Syn zwycięzcy Rajdu Polski 2000, Henrika Lundgaarda, Christian wygrał start ze Szwarcmanem i prowadził przez cały dystans. Na 15 okrążeniu zarządzono VSC. Alessio Deledda wpadł w żwir na zakręcie 12.

Restart nastąpił po 17 kółku. Do mety Lundgaard oddalił się na 2,5 sekundy od Szwarcmana. Na trzecim stopniu podium stanął Marcus Armstrong. Kolejne miejsca zajęli David Beckmann, Max Fewtrell i Jüri Vips, który do ostatniego okrążenia tasował się z Jehanem Daruvalą.

Przed okrążeniem formującym Keyvan Andres wjechał w Fabio Scherera i uszkodził nos Dallary. Leonardo Pulcini nie znalazł jedynki i został zepchnięty na pit lane. Kierowca Hitech GP zdołał awansować na P19.