Sukces zespołu LRP Poland w Bol d’Or
Wójcik Racing Team w finale sezonu
Wójcik Racing Team o włos od podium
LRP Poland ponownie punktuje

Motocykliści polskiego zespołu Wójcik Racing Team powtórzyli swój sukces sprzed trzech lat i ponownie wywalczyli drugie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or, ostatniej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC.

Motocykliści zespołu LRP Poland ukończyli legendarny, 24-godzinny wyścig Bol d’Or na punktowanym, ósmym miejscu w swoje klasie, dzięki czemu w całym sezonie MŚ FIM EWC zostali najwyżej sklasyfikowaną ekipą dosiadającą motocykli BMW.

Motocykliści polskiego zespołu Wójcik Racing Team wystartują w najbliższy weekend w czwartej i ostatniej rundzie mistrzostw świata FIM EWC, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or.

Motocykliści Wójcik Racing Teamu byli o włos od wywalczenia swojego trzeciego podium w mistrzostwach świata FIM EWC, kończąc 24-godzinny wyścig na belgijskim torze Spa-Francorchamps na świetnym, piątym miejscu.

Motocykliści Teamu LRP Poland w bohaterskim stylu wywalczyli kolejne punkty w mistrzostwach świata FIM EWC, 24-godzinny wyścig na belgijskim torze Spa-Francorchamps kończąc w czołowej dziesiątce.

Wójcik Racing Team na podium w finale FIM EWC

Wójcik Racing Team w finale mistrzostw świata

LRP Poland ponownie punktuje w FIM EWC

Ekstremalne wyzwanie przed Team LRP Poland

Po udanym rozpoczęciu sezonu podczas 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, w najbliższy weekend motocykliści polskiej ekipy zmierzą się w kolejnych zmaganiach mistrzostw świata FIM EWC. Wszystko wskazuje na to, że w Belgii czeka ich ekstremalne wyzwanie.

Szkopek: To były naprawdę wykańczające zawody

Paweł Szkopek wrócił na tory mistrzostw świata w dobrym stylu. W 24-godzinnym wyścigu na słynnym torze w Le Mans wraz z zespołem Energie Endurance 91 zajął dziewiąte miejsce w klasie Superstock i 16. w klasyfikacji generalnej. Mimo ponad półrocznej przerwy w ściganiu był mocnym punktem ekipy, zastępując na ostatniej zmianie Włocha Christiana Napolego.

Le Mans pechowe dla Wójcik Racing

Obie ekipy polskiego Wójcik Racing Teamu musiały wycofać się z rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu 24 Heures Motos w Le Mans, pierwszej rundzie motocyklowych MŚ FIM EWC.

Szóste miejsce LRP Poland

Motocykliści ekipy LRP Poland ukończyli legendarny, 24-godzinny wyścig 24 Heures Motos na czternastej pozycji w klasyfikacji generalnej i szóstej w klasie EWC. To najlepszy rezultat zespołu Bartłomieja Lewandowskiego w zmaganiach MŚ FIM EWC na francuskim torze w Le Mans.

Polacy startują w Le Mans

W sobotę Paweł Szkopek rozpocznie sezon w mistrzostwach świata EWC, na torze w Le Mans. Polski motocyklista pojedzie w 24-godzinnym wyścigu w barwach zespołu Energie Endurance 91.

Szkopek wraca na tor

Paweł Szkopek został nowym zawodnikiem zespołu Energie Endurance 91, z którym w nadchodzącym sezonie wystartuje w mistrzostwach świata FIM EWC, w klasie Superstock. W nowych barwach zadebiutuje już 16 kwietnia w 24-godzinnym wyścigu na legendarnym torze w Le Mans!

LRP Poland ponownie punktuje w mistrzostwach świata

Team LRP Poland wywalczył kolejne punkty w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC, kończąc dramatyczny, sześciogodzinny wyścig w Czechach na jedenastej lokacie w swojej klasie.

Wójcik Racing Team piąty w Czechach

Motocykliści polskiego Wójcik Racing Teamu zakończyli sezon mistrzostw świata FIM EWC walcząc o podium i finiszując na piątej pozycji w sześciogodzinnym wyścigu w czeskim Moście.

Polacy na mecie 24 Heures Motos

Obie załogi polskiego Wójcik Racing Teamu ukończyły we francuskim Le Mans 24-godzinny wyścig pierwszej rundy motocyklowych MŚ FIM EWC, sięgając po punkty do klasyfikacji generalnej.

Przedwczesny koniec dla LRP Poland

Motocykliści polskiej ekipy LRP Poland byli zmuszeni wycofać się z 24-godzinnego wyścigu MŚ FIM EWC w Le Mans z powodu awarii sprzęgła, choć we Francji znów pokazali tempo by walczyć w czołówce.

Wójcik Racing Team w Le Mans z nowym składem

Z uwagi na wyjątkowe okoliczności polski Wójcik Racing Team wystartuje w najbliższy weekend w pierwszej rundzie motocyklowych MŚ FIM EWC z niemal całkowicie nowym składem. Do walki w 24-godzinnym wyścigu na francuskim torze Le Mans staną jednak tradycyjnie obie ekipy: 77 i 777.

Polacy gotowi do walki w legendarnym Le Mans

Motocyklowy Team LRP Poland wystartuje w najbliższy weekend w pierwszej rundzie mistrzostw świata FIM EWC, legendarnym, 24-godzinnym wyścigu na francuskim torze Le Mans.

Polscy motocykliści przed nowym wyzwaniem

Team LRP Poland w sezonie 2021 rozpoczyna nowy rozdział w swojej wyścigowej historii. Ekipa Bartłomieja Lewandowskiego ponownie wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, tym razem na zupełnie nowym motocyklu, ale także zadebiutuje w prestiżowych mistrzostwach IDM Superbike. Wszystko to przy pełnym i oficjalnym wsparciu BMW.

Podwójne podium zespołu Wójcik Racing

Motocykliści Wójcik Racing Teamu wywalczyli podwójne podium w dwunastogodzinnym finale mistrzostw świata FIM EWC na portugalskim torze Estoril.

Sukces LRP Poland w mistrzostwach świata FIM EWC

Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland ukończyli ostatnią rundę MŚ FIM EWC na ósmej pozycji w klasie EWC, z kompletem punktowanych finiszów awansując na dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2019-2020.

Nasza nowa aplikacja!
Pobierz teraz

Aplikacja Motorsport.com udostępnia wszystkie informacje z Twojej ulubionej serii wyścigowej i zapewnia bezpośredni dostęp do naszych najlepszych treści oraz wyników, funkcji specjalnych i statystyk.