Kolizja liderów klasyfikacji generalnej

Pascal Wehrlein wraca na pozycję lidera Formuły E, zaledwie jeden punkt przed drugim Dennisem.

Pole sitter Maximilian Gunther, Maserati MSG Racing

Autor zdjęcia: Sam Bagnall / Motorsport Images

Zdobywca pole position, Maximilian Gunther wygrywa wyścig Formuły E w Dżakarcie i po raz drugi w trakcie weekendu staje na podium. Niemiecki kierowca wyciągnął wnioski z sobotniego wyścigu i znacznie poprawił tempo wyścigowe. Drugie miejsce zdobył Jake Dennis, wraz z najszybszym okrążeniem wyścigu. Na najniższym stopniu podium stanął Mitch Evans, który zdobył jedyne punkty dla zespołu Jaguar od początku weekendu.

Czołowa trójka utrzymała swoje pozycje po starcie. Evans świetnie wystartował, ale nie wystarczyło to, aby wyprzedzić Dennisa. Gunther jako pierwszy kierowca z czołówki aktywował tryb ataku, spadając na trzecie miejsce. Chwilę później wykorzystał błąd Dennisa wracając na pozycję lidera, której nie oddał do końca wyścigu.

Czytaj również::

Nick Cassidy po nieudanym pierwszym pierwszym wyścigu, liczył na dobry drugi wyścig. Nowozelandczyk zakończył jednak zmagania na osiemnastej pozycji, po kontakcie z Wehrleinem. Kierowca Envision Racing przestrzelił hamowanie i nie zmieścił się po wewnętrznej, uderzając w bolid Porsche. Wehrlein zakończył wyścig na szóstej pozycji.

Aż dwóch kierowców nie wystartowało do wyścigu. Sam Bird otrzymał informację od zespołu, że musi się wycofać, gdy był już na polu startowym. Procedura startowa została wstrzymana, a porządkowi musieli usunąć bolid z toru.