Nowy lider klasyfikacji generalnej

Nick Cassidy wygrał drugi z rzędu wyścig Formuły E. Sukces kierowcy Envision Racing w Monako zapewnił mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu 2023.

Nick Cassidy, Envision Racing, Jaguar I-TYPE 6 Jake Dennis, Andretti Autosport, Porsche 99 X Electric Gen3

Autor zdjęcia: Alastair Staley / Motorsport Images

Nick Cassidy wystartował do E-Prix Monako z dziewiątego miejsca, ale tuż po półmetku 29-okrążeniowego wyścigu wysunął się na czoło stawki.

Zwycięski manewr został wykonany do zakrętu Sainte Devote na 18 okrążeniu, kiedy Cassidy wyprzedził Mitcha Evansa, kierowcę Jaguara, który przeskoczył Cassidy'ego w tym samym miejscu dwa okrążenia wcześniej.

Wyścig zasadniczo przekształcił się w sprint na pięciu okrążeniach po zjeździe samochodu bezpieczeństwa. Neutralizacja została uruchomiona po tym, jak Maserati Maximiliana Gunthera zatrzymało się przed Massenet.

Czytaj również:

Niemiec doznał uszkodzeń przy Beau Rivage, próbując wyprzedzić Dana Ticktuma, który miał uszkodzone przednie skrzydło.

Z energią zaoszczędzoną za samochodem bezpieczeństwa, pozostałe okrążenia wyścigu w Monako były pokonywane na 100% mocy, a Evans nie był w stanie znaleźć sposobu na ponowne wyprzedzenie Cassidy'ego.

Nie miał też szansy na wyprzedzenie na ostatnim okrążeniu, ponieważ kolizja między Samem Birdem a Nico Mullerem pozostawiła kierowcę Abt w barierze przy Sainte Devote.

Unieruchomiony bolid oznaczał drugi samochód bezpieczeństwa. Wyścig zakończył się w warunkach neutralizacji, a Cassidy, po zwycięstwie w Berlinie w zeszłym miesiącu, odniósł swój pierwszy sukces w Monte Carlo.

Jake Dennis uzupełnił podium dla Andretti Autosport, starając się wyprzedzić Evansa do szykany Nouvelle przed pierwszym samochodem bezpieczeństwa.

Sacha Fenestraz zajął czwarte miejsce po tym, jak w drugiej połowie wyścigu podążał za czołową trójką. Kierowca Nissana został pozbawiony Pole Position za przekroczenie dopuszczalnej mocy wyjściowej.

Jake Hughes z McLarena, który odziedziczył Pole Position i prowadził na wczesnym etapie wyścigu, wywalczył piąte miejsce, podczas gdy Ticktum zajął szóstą pozycję pomimo uszkodzenia przedniego skrzydła.