Sukces GRT w ADAC GT Masters

Mirko Bortolotti i Christian Engelhart wygrali pierwszy wyścig ADAC GT Masters na Hockenheimringu.

Mirko Bortolotti, Christian Engelhart, Orange1 by GRT Grasser

Autor zdjęcia: Lamborghini S.p.A.

Duet Orange1 by GRT odniósł trzecie zwycięstwo w ostatnich pięciu wyścigach. Drugi na mecie, Kelvin van der Linde został ukarany drive through za wyprzedzenie Maxi Götza przy żółtej fladze, wywieszonej po awarii Porsche Thomasa Preininga.

Po doliczeniu 30 sekund, prowadzący w mistrzostwach van der Linde i Patric Niederhauser spadli w wynikach wyścigu na 9 miejsce. Czwarta na mecie, Carrie Schreiner świętowała podium wraz z Dennisem Marschallem, który długo bronił się przed Bortolottim.

W debiucie w GT Masters, Gosia Rdest wywalczyła 9 lokatę w klasie Junior. Żyrardowianka zmieniła Arlinda Hotiego po 18 okrążeniu i przebiła się z 25 na 19 miejsce w generalce.

Drugie Audi Aust Motorsport zostało rozbite po starcie. Maximilian Hackländer opuścił tor na Parabolice. Na poboczu Markus Pommer uderzył w Audi, a Fabian Vettel, brat Sebastiana z F1, czołowo wpadł na Corvette Pommera. Wywieszono czerwoną flagę.