Podwójne zwycięstwo Tresor Orange 1

Tresor Orange 1 wygrywa dwa wyścigi GT World Challenge Europe Sprint na Zandvoort. Akkodis ASP Team sięga po tytuł mistrzowski.

#40 Tresor Orange 1, Audi R8 LMS GT3 EVO II: Ricardo Feller, Mattia Drudi

Autor zdjęcia: SRO

Ricardo Feller i Mattia Drudi wygrali za kierownicą Audi R8 LMS GT3 EVO II sobotnie oraz niedzielne zmagania. W pierwszym wyścigu podium uzupełnili Albert Costa i Thierry Vermeulen z Emil Frey Racing oraz Valentino Rossi i Maxime Martin z Team WRT. Następnego dnia w czołowej trójce uplasowały się dwie załogi Team WRT #32 i #30. Niklas Krutten i Calan Williams, którzy stanęli na najniższym stopniu podium pokonali rywali z wyższej klasy.

- Wczoraj było bardzo dobrze, zdobyliśmy trzecie podium w sezonie - mówił dziewięciokrotny mistrz świata, Valentino Rossi. - To był wspaniały wyścig, ponieważ wystartowaliśmy z 15 pola i znakomicie wróciliśmy, dokonując wielu manewrów wyprzedzania między mną a Maxem, co mnie bardzo ucieszyło. Dzisiaj na pewno spodziewaliśmy się więcej, ponieważ startowaliśmy z pole position, a Max był szybki, szczególnie na suchym torze.

W pierwszym wyścigu w kategorii Gold Cup zwyciężyli Cesar Gazeau i Adam Eteki reprezentujący  Boutsen VDS. Kolejne pozycje zajęli Niklas Krutten i Calan Williams oraz Gilles Magnus i Finlay Hutchison.

Jordan Love i Frank Bird w Mercedesie AMG GT3 EVO zajęli pierwsze miejsce w klasie Silver Cup i 6 w klasyfikacji generalnej, pokonując wszystkich rywali wyższej klasy. Alex Aka i Lorenzo Patrese zdobyli drugie miejsce, przed Jesse Salmenautio i Ezequiel Perez Companc.

Patryk Krupiński i Norbert Siedler przecięli linię mety na 6 miejscu w klasie. W drugim wyścigu kierowcy JP Motorsport awansowali o jedną pozycję u uplasowali się na 5 miejscu w grupie Gold Cup. Poza wspomnianym wcześniej duetem WRT, znaleźli się przed nimi Gilles Magnus i Finlay Hutchison, Aurelien Panis i Alberto di Folco oraz Simon Gachet i Paul Evrard.

Jordan Love i Frank Bird powtórzyli wyczyn z pierwszego wyścigu i zdominowali rywali, finiszując na 6 pozycji. Jesse Salmenautio i Ezequiel Perez Companc raz jeszcze stanęli na podium, tym razem lokatę wyżej. Na najniższym stopniu stanęli Nicola Marinangeli i Sean Hudspeth.

Akkodis ASP Team w składzie Raffaele Marciello i Timur Boguslavskiy zdobyło tytuł mistrzowski w klasie Pro. W niższej kategorii, PRO-Am triumfowało Car Collection Motorsport i trio Alex Fontana, Ivan Jacoma oraz Niki Leutwiler. Na pierwszym miejscu w grupie Gold zakończyli sezon Niklas Krutten i Calan Williams z Boutsen VDS. Tresor Attempto Racing sięgnęło po tytuł mistrzowski Silver Cup z Alexem Aka, Lorenzo Patresem. Na czele tabeli Bronze znalazło się Pure Rxcing i Alex Malykhin.

Patryk Krupiński zajął 35 miejsce w klasie Bronze Cup oraz 18 w kategorii Gold Cup.