Waliłko ponownie piąty w Silver Cup

Załoga AKKODIS ASP zameldowała się na mecie drugiego wyścigu na Zandvoort na 12 pozycji.

288810692_6084456431600768_702716065626204258_n-bell

Igor Waliłko i Petru Razvan Umbrarescu powtórzyli wczorajszy rezultat na torze Zandvoort, jednak tym razem duet za kierownicą Mercedesa AMG GT3 musiał wykonać tytaniczną pracę, aby wrócić do gry po trudnych kwalifikacjach.

Załoga zespołu AKKODIS ASP #86 zanotowała dopiero 24 wynik w klasyfikacji generalnej podczas kwalifikacji do niedzielnego wyścigu, co przekładało się na przedostatnie miejsce w Silver Cup i zwiastowało wielkie emocje i przebijanie się przez stawkę.

Czytaj również:

Niedzielny wyścig na holenderskim obiekcie rozpoczynał Petru Razvan Umbrarescu, który dość szybko zyskał kilka pozycji, aby na około pół godziny przed końcem zmagań oddać Mercedesa AMG GT3 w ręce Igora Waliłko, który powrócił na tor z alei serwisowej na 20 miejscu.

Polski zawodnik pokonał ostatnie 30 minut wyścigu na Zandvoort w świetnym tempie, awansując na 12 pozycję w klasyfikacji generalnej i piąte miejsce w Silver Cup.

Wynik dokładnie taki sam, jak w sobotę, jednak okoliczności całkiem inne. Brawa za świetną walkę!

Zawody wygrał duet Timur Boguslavskiy, Raffaele Marciello z AKKODIS ASP #89. Charles Weerts, Dries Vanthoor z Team WRT #32 zajęli drugie miejsce, a najniższy stopień podium uzupełniła załoga Pieter Schothorst, Dennis Marschall z Attempto Racing #66.