JP Motorsport z piątego pola

Polska ekipa JP Motorsport w składzie Maciej Błażek, Patryk Krupiński, Christopher Brück zajęła piąte miejsce w kwalifikacjach do pierwszego wyścigu GT World Challenge na Imoli.

#112 JP Motorsport McLaren 720 S GT3: Patryk Krupinski, Maciej Blazek, Joel Mesch

SRO

Pole position zdobył zespół Team WRT w Audi R8 LMS GT3 EVO2 (1:40.322). Drugie miejsce należało również do producenta z Ingolstadt, a dokładnie do ekipy Sainteloc Junior Team, która traciła zaledwie 0.023 sekundy do pierwszego miejsca.

Trzecie miejsce należało do Akkodis ASP Team (1:40.371). Polski zespół JP Motorsport korzystający z McLarena 720s w wersji GT3 zakwalifikowało się na piątej pozycji. Do lidera zespół tracił 0.159 sekundy. Drugi samochód polskiego zespołu startujący w kategorii Silver uplasował się na 10. lokacie.