Tytuł dla Basza i Jedlińskiego

Marcin Jedliński i Karol Basz zostali triumfatorami serii International GT Open w klasie Pro-Am.

W miniony weekend na Circuit de Barcelona-Catalunya zapadły końcowe rozstrzygnięcia w tegorocznej edycji cyklu International GT Open.

Mistrzami w generalce serii zostali Benjamin Hites i Leo Pulcini. Tytuł przypieczętowali w drugim wyścigu finałowej rundy. Duet Oregon Team dysponujący Lamborghini Huracanem GT3 EVO MY2022 zajął piąte miejsce w decydującej rozgrywce, niespełna pięć sekund za czwartymi Nickiem Mossem i Joe’em Osborne’em, zasiadającymi w McLarenie, co w ostatecznym rozrachunku pomogło chilijsko-włoskiemu duetowi pokonać reprezentantów Optimum Motorsport o trzy punkty.

Trójkę sezonu skompletowali Kevin Gilardoni i Sebastien Baud, którzy wygrali drugi wyścig podkreślając udaną kampanię dla Oregon Team, który już wcześniej cieszył się z tytułu w klasyfikacji zespołowej.

W Pro-Am w drugim wyścigu zwyciężyli Ralf Bohn i Robert Renaur w Porsche Herberth Motorsport, a piąte miejsce wystarczyło Marcinowi Jedlińskiemu i Karolowi Baszowi z Audi Olimp Racing do sięgnięcia po mistrzowską koronę. W drodze po końcowy triumf z kolei w sobotnim starciu zajęli czwarte miejsce w generalce, pierwsze w swojej klasie.

Rywalizujący w tym roku w klasie AM - Krystian Korzeniowski i Stanisław Jedliński, zakończyli sezon na szóstej pozycji. Załoga Ferrari 488 GT3 MY 2021 w miniony weekend w pierwszym wyścigu była druga w swojej klasie, a w niedzielnym ósma.