Wszyscy Polacy na podium

Jan Kisiel i Max Koebolt wywalczyli trzecie miejsce w drugim wyścigu GT4 European Series na Paul Ricard. Łukasz Kręski i Maciej Marcinkiewicz stanęli na trzecim stopniu podium w Am Cup.

Jan Kisiel, Max Koebolt, Mercedes-AMG GT4

Simon Knap i Alec Udell z MDM Motorsport ustrzelili dublet na południu Francji. Udell minął metę 5,7 sekundy przed McLarenem Daniela McKaya. Max Koebolt przegrał finisz ze Szkotem o 0,167 sekundy.

Po starcie Jan Kisiel ścigał prowadzącego Simona Knapa. Na trzecim okrążeniu Benjamin Lessennes ściął zakręt i wrócił na tor tuż przed Kisielem. 19-letni Belg oddał dwa zyskane miejsca, ale w zamieszaniu Euan McKay wyprzedził Kisiela.

Mercedes Jana Rehniga został obrócony na ostatnim zakręcie (4). W samochód Schwede Motorsport uderzyło Alpine Guillaume Romana. Zarządzono FCY, a następnie wyjechał Safety Car.

Neutralizację zakończono po 7 okrążeniu. Jan Kisiel tasował się z Benjaminem Lessennesem. Belg minął Euana McKaya (10). Łukasz Kręski objął prowadzenie w Am Cup (11).

Lessennes i Kisiel zjechali na zmianę po 13 okrążeniu. Po zakończeniu pit stopów Max Koebolt widniał na P4, ale wicelider Ricardo van der Ende został ukarany jednosekundowym stop & go za zbyt krótki postój (o 0,2 sekundy).

- Przed weekendem taki wynik bralibyśmy w ciemno - powiedział Maciej Marcinkiewicz. - Łukasz pojechał świetnie, podczas swojej zmiany wysunął się na prowadzenie. Na mojej zmianie musiałem zjechać na karę drive through. Spadliśmy na czwarte miejsce, ale później udało mi się wywalczyć podium.

- Niesamowity tłok na starcie, na szczęście bez przygód - mówi Łukasz Kręski. - Walczyłem długo o pierwszą pozycję w klasie, ale cały czas utrzymywałem stałe tempo. Wyprzedzałem kilka razy i na trzy okrążenia przed zmianą byłem na bezpiecznej pozycji lidera. Gdzieś w trakcie pit stopu przekroczyliśmy prędkość i to kosztowało nas zwycięstwo.