Lisowski mieszał w czołówce

Albert Costa wywalczył pole position w drugich kwalifikacjach GT Open na Circuit de Barcelona-Catalunya.

Marcin Jedliński, Mateusz Lisowski, Audi R8 LMS

W gminie Montmeló panuje dzisiaj słoneczna pogoda. Mateusz Lisowski, prowadzący Audi Olimp Racing z numerem 77, po pierwszym szybkim kółku znalazł się na czele klasyfikacji (1.46,018). Kolejny czas - 1.45,509 lokował Lisowskiego na P3. Na 5 okrążeniu krakowianin zszedł do 1.45,349 i widniał na P4.

Pod koniec sesji warunki uległy poprawie. Z powodu kłopotów technicznych Mateusz Lisowski ograniczył się do przejechania 10 okrążeń i ostatecznie spadł na 13 miejsce, siódme w Pro-Am. Stanisław Jedliński zajął czwartą pozycję w Am.

Albert Costa, który wczoraj nie zdobył punktów, ale nadal prowadzi wraz z Giacomo Altoè w mistrzostwach, pół minuty przed flagą w szachownicę uzyskał 1.43,920, odbierając P1 Tomowi Onslow-Cole. Trzeci wynik należał do Andrésa Saravii, ogłoszonego zwycięzcą sobotniego wyścigu (wraz z Franem Ruedą). Pierwszy na mecie, Loris Spinelli został ukarany doliczeniem 5 sekund za nieregulaminowy zdaniem sędziów, manewr wyprzedzenia Saravii na przedostatnim zakręcie.