Serafin drugi w Trento Bondone

Maciej Serafin zajął drugie miejsce w grupie 5 podczas 70. Trento Bondone.

Maciej Serafin, Renault Clio

W debiucie na 17,3-kilometrowej trasie, aktualnie najdłuższej w europejskich wyścigach górskich, kierowca Clio ustąpił o 5,4 sekundy Tonino Cossu w Hondzie Civic Type-R. W generalce FIA IHC Serafin zajął 14 miejsce.

Drugą rundę FIA International Hill Climb Cup - po Bieszczadzkim Wyścigu Górskim - wygrał Christian Merli uzyskując czas 11.23,24. W mistrzostwach Włoch Merli ustąpił o 38 sekund Simone Faggiolemu, jedenasty raz najlepszemu w Trento Bondone.

Ulewa wpłynęła na wyniki. Faggioli był wolniejszy o minutę 44 sekundy od swojego rekordu z 2019 roku. Za Normą i Osellą znalazła się A-grupowa Fabia Maurizio Pionera, startującego z numerem 125.

BMW Andrei Lombardiego wypadło przy dużej prędkości w okolicy punktu 54. Kierowca został lekko ranny. Komisarz stojący za barierą, doznał licznych złamań w obrębie klatki piersiowej i nóg. Rannego przewieziono śmigłowcem do szpitala Santa Chiara w Trento.