Rozpoczęła się rywalizacja na Daytonie

Ponad godzinę temu wystartował 60. wyścig Rolex 24 at Daytona rozpoczynający sezon IMSA WeatherTech SportsCar Championship.

60th Rolex 24 At Daytona Full Field

Autor zdjęcia: IMSA

Filipe Albuquerque utrzymał prowadzenie przez prawie całe okrążenie. Następnie reprezentant Wayne Taylor Racing został wyprzedzony przez Tristiana Vautiera oraz Kamui Kobayashiego. Na siódmym kółku były zawodnik Formuły 1 wyprzedził kierowcę JDC Miller Motorsport.

Czwartą pozycję zajął Tom Blomqvist. Reprezentant Meyer Shank Racing Acura wyprzedził dwa Cadillaki ekipy Ganassi.

W klasie LMP2 reprezentanci PR1 Mathiasen Motorsport utrzymali dwa pierwsze miejsca w swojej klasie. W LMP3 Jarett Andretti objął prowadzenie swojej kategorii i oddalił się od ekipy Muehlner Motorsports.

W klasie GTD Pro Marco Mapelli z TR3 Racing był pierwszy. Na drugiej pozycji znalazł się Ben Barnicoat, który za plecami miał reprezentanta Porsche - Mathieu'a Jamineta. Na ósmym okrążeniu Mapelli spadł na trzecią pozycję.

Liderem GTD był Jon Miller, który zdołał wyprzedzić zawodników GTD Pro. Drugie miejsce zajął Frederik Schadorff z Inception Racing. Dzięki temu dwa McLareny zajęły miejsce na czele. Trzecie i czwarte miejsce objęły Mercedesy ekip Winward i Alegra.