Coulthard mistrzem mistrzów

Sportowo nieaktywny od dwóch sezonów, David Coulthard wygrał Race of Champions jako drugi brytyjski kierowca w historii po Colinie McRae (1998).

Szybszy w finale na Bushy Park od Pascala Wehrleina, DC poprawił swój najlepszy wynik w imprezie - drugie miejsce na Wembley z 2008 roku.Coulthard podobnie jak trójka z USA - Kurt Busch, Robby Gordon i Ryan Hunter-Reay - odniósł komplet trzech zwycięstw w grupie eliminacyjnej. Z drugiego miejsca awansowali do ćwierćfinałów Jamie Whincup, Petter Solberg (przegrał z Buschem w Arielach Atom Cup), Esteban Ocon i Pascal Wehrlein. Odpadł ostatni mistrz ROC, Romain Grosjean, a także Tom Kristensen, trzykrotnie drugi w turnieju. Jeden z dwóch tegorocznych mistrzów świata w stawce, José María López wygrał tylko jeden wyścig.Dla odmiany, ćwierćfinały przyniosły porażkę asów z USA. Odpadła cała trójka. Kurt Busch przegrał z Jamiem Whincupem w Audi R8 LMS. Robby Gordon nie miał drugiego biegu w ROC Car i okazał się wolniejszy o 1,2 s od Pascala Wehrleina. Esteban Ocon ograł Ryana Hunter-Reaya o 5,2 s w KTM X-Bow. Podobnie jak wczoraj podczas Nations Cup, David Coulthard pokonał Pettera Solberga w rallycrossowym Polo. Mistrz świata uderzył w barierę na pierwszym okrążeniu, DC na drugim wypadł na pobocze, jednak dowiózł przewagę 1,1 sekundy.Jamie Whincup, który wczoraj po raz pierwszy ścigał się samochodem z kierownicą z lewej strony, stawiał opór w półfinale, lecz jego Audi okazało się wolniejsze od egzemplarza Coultharda o 0,1751 sekundy. Pascal Wehrlein zostawił za sobą Estebana Ocona o 7,2 s w wyścigu ROC Car. Obydwaj otrzymali 5 sekund kary za przestawienie bariery.Pierwszą bronią w finale były KTM X-Bow. David Coulthard został ukarany ostrzeżeniem za dotknięcie bariery na szykanie, ale uniknął drugiego błędu i wyprzedził Pascala Wehrleina o 1,4 sekundy. Wyścig w Arielach Atom Cup rozstrzygnął ROC. Wehrlein wyjechał poza tor na ostatnim zakręcie, osiągając metę 2,7 s za Coulhardem.