Ehrlacher wygrywa drugi wyścig w Andorze

Mistrz WTCR, Yann Ehrlacher wygrał drugi wyścig serii E-Trophee Andros w Andorze.

Podczas Q1 to właśnie obecny mistrz WTCR okazał się najszybszy ze wszystkich zawodników, uzyskując czas 2.03,948. Za Francuzem uplasowali się Aurelien Panis (2.04,442) oraz Dorian Boccolacci (2.05,074). W Q2 pierwsza trójka wyglądała tak samo, Ehrlacher tym razem przejechał trzy okrążenia w 2.02,219.

Sytuacja zmieniła się podczas walki o "Super Pole". Najlepszy wtedy okazał się Aurelien Panis. Za nim znaleźli się Dorian Boccolacci, Yann Ehrlacher, Nathanael Berthon, Nicolas Prost i Romain Grosjean.

Podczas finału Olivier Pernaut utrzymał pierwszą pozycję, trzymając za sobą Jeremy'ego Sarhy'ego, Lousia Gervosona i resztę zawodników. Podczas Super Finału Yann Ehrlacher odjechał prawie na 3 sekundy Aurelienowi Panisowi, zapewniając sobie zwycięstwo w wyścigu. Romain Grosjean, który w kwalifikacjach zajął czwartą pozycję, podczas rywalizacji na lodzie spadł na szóstą lokatę.